Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánlanátok nekem vmilyen...

Ajánlanátok nekem vmilyen egyszerűbb süteményreceptet?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

[link]


Gyors,künnyű,isteni.Mivel nincs eperszezon ajánlok valami más gyümit pl.barack befőtt kis kockára vágva,de ha eszedbe jut más ami van otthon akkor az is jo(ananász konzerv).

2010. nov. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Még valami...ez kis tepsis recept,én dupla adagbol szoktam csinálni mert az egy gáztepsis adag lesz.(magas nagy tepsi)
2010. nov. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnap kókuszos keksztekercset csináltam. Hűtéssel együtt egy óra alatt kész, és kiadós is.
2010. nov. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Cappuccinos muffin?

így: 4 tojás, 20 dkg cukor, 20 dkg puha margarin, 1 mkk. őrölt fahéj és szegfűszeg, 2 ek. keserű kakaópor, 4 ek. cappuccino por, 1 csomag sütőpor, 20 dkg liszt.

A margarint a tojással kikevered, majd hozzáadod a cukrot. A fűszereket, a kakaó és cappuccino port, valamint a sütőport a lisztbe elkevered azután evőkanalanként a tojásos keverékhez adod és simára kevered. Muffinpapírba tesszed a masszát ¾ részig, majd előmelegített sütőben 190°-on kb. 20 percig sütöd. Néhány percig a formában hagyod, majd süteményrácsra rakod és megvárod amíg teljesen kihűlnek.

2010. nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Reform-szelet (diós)


Hozzávalók:


5 tojás sárgája

25 dkg kristálycukor

(lehet egy picivel kevesebb is)

1 csomag vaníliás cukor

1 csomag sütőpor

15 dkg darát/reszelt dió

15 dkg liszt

1 dl olaj

1 dl víz vagy tej


A tojások sárgáját kikeverem a kristálycukorral, majd folyamatosan hozzáadom a sütőport, vaníliás cukrot, olajat, tejet, lisztet, darált diót, végül a tojásfehérjék felvert habját. Zsírpapírral kibélelem az őzgerinc sütőformát, majd be a sütőbe. (Én előmelegített sütőbe tettem) kb. 15 perc után megszurkálom a tetejét, hogy a belseje is megsüljön.

A sütési ideje kb: 40 perc.

A tetejét lehet díszíteni cukormázzal, vagy csokival. (ha nincs rajta semmi, úgy is finom és mutatós).

Az adaghoz 2 db sütőforma kell!!!

(sima alumínium őzgerinc forma)

2010. nov. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Reszelt-túrós sütemény


Hozzávalók:


1 tojás sárgája

15 dkg porcukor

1 csomag vaníliás cukor

½ csomag sütőpor

25 dkg margarin

40 dkg liszt

3 ek. Kakaó


Az összes belevalót összegyúrom, majd 2 részre osztom.


1. Az egyik részt a már kivajazott/lisztezett tepsibe

belereszelem nokedli szaggatón.

2. Következő réteg a túrókrém töltelék


Hozzávalók:

75 dkg összetört túró

(a túróba tehetsz egy kicsi darát, hogy ne legyen „vizes”)

25 dkg porcukor

1 csomag vaníliás cukor

3 tojás sárgája

4 tojás habja

(pici porcukrot bele a felveréskor)

Ha akarsz: a töltelék alá tehetsz egy kevés lekvárt.


3. A tészta másik részét ráreszelem a túró tetejére.


Előmelegített sütőben kb. 40 percig sütöm. Nem szabad, hogy megbarnuljon a teteje, mert akkor nagyon kiszárad.

2010. nov. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nemtudom, hogy ez nehéznek számít-e, de én ezt ma néztem ki egy újságban : ) [link]
2010. nov. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Szilvás muffin

12 dkg vaj, 25 dkg cukor, 2 db tojás, 20 dkg liszt, 1 cs. sütőpor, 1 dl tej, 1 kk. fahéj, 10 dkg dió

5 szem közepes szilva


A puha vajat és cukrot habosra keverjük.

Majd egyenyként a tojások következnek.

Ezután a liszt, a sütőpor, dió, fahéj keverékét adjuk hozzá.

A végén belekeverjük a felkockázot szilvát, legvégül annyi tejet adunk hozzá, hogy formálható masszát kapjunk. Előmelegített sütőben 15-20 perc alatt készre sütjük.

2010. nov. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

[link]

egyszerű de nagyszerű brownie. Csak összekevered és kisütod. Ha nem akarsz pepecselni csk törd bele a csokit is ahelyett hogy a tetejére kennéd.

2010. nov. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!