Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen tortát süssek a páromna...

Milyen tortát süssek a páromnak Valentin-napra?

Figyelt kérdés

Szeretjük a csokit de nagyon, meg a meggyet vagy banánt, többet most hirtelen nem tudok felsorolni! :D


Szeretnék majd beszerezni szív alakú tortasütőt is de még nem láttam sehol:(! Mennyi körül van ez és hol lehet biztosan kapni? Gondolok itt: Tesco, Cora, Lidl.. nagyobb bevásárlóközpontokra!


Valami jó kis bevált receptet szeretnék és könnyen elkészíthetőt,mert még kezdő vagyok :D

És persze majd szeretnék adni belőle a családnak is mert másnap van a 18.szülinapom! :D


2009. jan. 23. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy alaprecept, most találtam, de hasonlót én is készítettem már.

A benne szereplő gesztenyemasszát kihült, nagyon sűrű csokikrémmel is helyettesítheted, vagy csokipudinggal- ezt szintén jó sűrűre csináld, és én a pudingba némi zselatint is tennék, hogy ne csússzon ki a tortából (sőt ilyenkor szoktam is, kocsonyás lesz tőle).

N.

Valentin-napi torta

Hozzávalók:

# 30 dkg háztartási keksz

# 2x10 dkg vaj vagy sütőmargarin

# 5 dkg porcukor

# 50 dkg gesztenyemassza

# 2-3 evőkanál rum

# 1 kis üveg magozott meggy

# díszítéshez tejszín



Elkészítés: Megdaráljuk a kekszet, majd összegyúrjuk 10 dkg vajjal és a porcukorral. Ha kell, egy kis meggylevet vagy tejet is tehetünk hozzá. Vízzel kiöblítünk egy szív alakú tortaformát (ha nincs, jó a hagyományos is), és úgy béleljük ki a kekszmasszával, hogy pereme is legyen. A gesztenyemasszát áttörjük, és habosra keverjük 10 dkg puha vajjal, meg annyi meggylével, hogy lágy krémet kapjunk. Ízesítjük a rummal. A kekszmasszával bélelt formába simítjuk, és sűrűn belenyomkodjuk a lecsepegtetett meggyet. Legalább 1 napra hűtőbe tesszük. T tálalás előtt tejszínnel díszítjük.


Megjegyzés:

Nem kell sütni, és nagyon finom!

2009. jan. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Előző vagyok, késsel is tudod szív alakúra formázni!
2009. jan. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pennyben lehet kapni, 499 Ft! 25-én indul az akció
2009. jan. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nah majd akkor megnézem a Pennybe :D


Első válaszolónak: jó a darált keksz is? és hogy teszem a formába, az nem lesz olyan szép, göscörtös lsz nem? jobb szeretnék inkébb vmi sütőset ami biztos szív alakú lesz :D

2009. jan. 23. 19:35
 5/10 anonim ***** válasza:
A Pennys vagyok :D Szerintem süss egy piskótát és azt bolondítsd meg, puncs puding, piros tortazselé :D
2009. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És piskótát hogy kell sütni? bocsi de ezt sem tudom :-(
2009. jan. 24. 09:11
 7/10 A kérdező kommentje:

Biztos hogy lesz a pennybe szív alakú tortaforma,mert én nem látok itt?


[link]

2009. jan. 24. 16:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt nem láttam a netes újságon, de amit bedobtak a ládába, ott volt. Huhh így fejből nem tudom, nézd meg itt: www.mindmegette.hu
2009. jan. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
mostmár én is láttam az újságban,majd 2-ától indul az akció :D
2009. jan. 25. 09:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor bocsi! :D Én is szív alakú piskótát sütök, puncspudinggal kenem meg és meggyet rakok rá szerintem.
2009. jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!