Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tejszínes csirkemellhez...

Tejszínes csirkemellhez milyen fűszereket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Többször ettem már éttermekben,pizzériákban, és valami isteni finom fűszerezése volt.

Próbáltam oregánóval,bazsalikommal, de nem ez az.


A fűszeres sültburgonyát is nagyon finomra csinálják. Én só-bors-pirospaprika keverékkel szoktam néha ízesíteni.

Ehhez valami finom fűszer?


2011. jan. 17. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Majoránna, fokhagyma, mustár.
2011. jan. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fehér borsot,fokhagymát és szerecsendiót ,és lehet sajttal vagy füstölt sajttal kiegészíteni(megszórni).Én szeretek bacont is alápirítani.Ki kell tapasztalni a fűszerek arányait,ami ízlik Neked.Ha olaj helyett vajat használsz,az is javít a tejszínes csirke ízén.Jó étvágyat!Ugye tojássárgájával (és tejszínnel,liszttel)készíted a tejszínes szószt ?
2011. jan. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én az őrölt kömény, őrölt majoránna, bors, fokhagyma ízesítésre esküszöm!
2011. jan. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


Eddig én úgy készítettem, de ez is isteni, hogy erdélyi szalonnát, vagy ha telik rá bacont piriítok. Ennek a zsírjában sütöm ki az előző nap bepácolt csirkemelleket. A szószhoz a szalonna zsírját használom, pirítok benne sonkát, gombát is, a fokhagymát és az oregánót nem hagyom ki :)

Tojással még nem próbáltam, lisztel is csak akkor ha amit vettem tejszínt nem sűrű, de most már tudom melyik a sűrű, így nem szoktam külön sűríteni. Vagy kellene :)


Mustárt a tejszínbe kell, vagy a csirkemellet kenni vele?

2011. jan. 17. 11:13
 5/8 A kérdező kommentje:
őrölt kömény, őrölt majoránna, bors, fokhagyma ez így egybe mehet a tejszínes szószba?
2011. jan. 17. 11:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Én vagy bazsalikommal csinálom pezsgőben párolva,vagy füstölt sajtal és póréhagymával sütőben sütve.
2011. jan. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

amely fűszereket itt leírtak, bátran hasznáhatod. egy kis tálkában keverd össze, az ízlésednek megfelelőt,és azzal szórd meg csirkemellet. vagy keverd joghurtba a fűszerek és azzal kend meg a húsokat.ha joghurtos pácot készítesz, abba keverhetsz mustárt is.

kecsap-mustár- méz-oregano-bors-fokhagyma-olaj is nagyon jó pác.

a lényeg adj időt a húsnak, legalább 2 órát érlelődni.

öntetnek a kapros-tejszínes szósz is nagyon finom.

2011. jan. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én mostanában többször is csináltam wokban hagymával, kurkumával, gyömbérrel és szerecsendióval ízesített csirkemelldarabkákat.
2011. jan. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!