Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon finom, puha, omlós...

Nagyon finom, puha, omlós piskóta tészta receptje van valakinek?

Figyelt kérdés
Ma sütöttem (saját recept alapján), de nem lett a legjobb:( örülnék ha írnátok kipróbált, finom recepteket. Köszönöm előre is!
2011. febr. 21. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, én amióta felfedeztem ezt a receptet azóta ezzel a recepttel sütöm a sima piskótát is. De bármilyen gyümölcsöt tehetsz a tetejére, vagy csokit. Én nagyon szeretem ezt a sütit.

[link]

2011. febr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én mindig vizes piskótát sütök, még sosem csalódtunk benne, tortának és piskótatekercsnek is tökéletes a végeredmény:

17 dkg liszt

21 dkg cukor

4 tojás

4 evőkanál hideg víz

1 mokkáskanál sütőpor

A tojásfehérjét kemény habbá vered, a többi hozzávalót összekevered és a végén lazán beleforgatod a habot. Kikent, lisztezett formába simítod és előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 20 perc alatt megsütöd. Minél kisebb a tepsi/forma, annál tovább kell sütni, a tűpróbát ne feledd! Az első 5-6 percben sose nyisd ki a sütő ajtaját, mert összeesik a piskóta.

Ha kész, azonnal borítsd rácsra és hagyd kihűlni, csak utána dolgozz vele tovább.

Ha tekercsnek sütöd, a kikent, lisztezett gáztepsire simítsd a tésztát és ugyanilyen hőfokon kb.8-10 perc alatt süsd meg. Ha kész, borítsd konyharuhára és azonnal tekerd fel, így hagyd kihűlni, utána óvatosan kitekerve tudod majd megkenni.

2011. febr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

x tojás

x kanál liszt

x kanál cukor

x kanál víz/olaj fele fele arányban

1 sütőpor

Mindenből annyit használsz amannyi tojásos piskótát szeretnél.

2011. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2011. febr. 22. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!