Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnék valami zsömlét vagy...

Szeretnék valami zsömlét vagy vajas kiflit csinálni reggelire. A neten csak olyan receptet találtam, amihez kenyérsütő gép kell. Nekem az viszont nincs. Akkor hogy kell?

Figyelt kérdés

Olyan tésztát szeretnék, amit le lehet fagyasztani és mindig csak annyit sütni, amennyi kell. A legjobban ez a recept tetszik:

[link]

De vajon kenyérsütő gép nélkül hogyan kell megcsinálni?


2011. márc. 8. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én felfuttatnám az élesztőt tejben, kis cukorral, majd hozzáadnám a liszthez, illetve a többi hozzávalót is, majd jól összegyúrnám, kidagasztanám, és félreraknám kelni. A többit a recept szerint.
2011. márc. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy az élesztőt langyos tejben felfuttatod, és minden hozzávalót egy nagy tálba teszel, összegyúrod, pár percig dagasztod, amíg el nem válik a táltól és a kezedtől, majd 1 órát letakarva, meleg helyen keleszted. Innentől kezdve pedig minden a recept szerint megy.
2011. márc. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez esetleg:

[link]


De ezen az oldalon nagyon sok jó dolgot találsz, amihez nem kell kenyérsütő gép.

2011. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én rendes kelt tésztát szoktam csinálni.

l kg félfogós búzaliszt,1 tojás, 3 dl tejben felfuttatott 5 dk élesztő. Amikor már símára vertem,akkor kb. 10 dk olvasztott margarint keverek bele. Kelni hagyom,majd lisztezett deszkán formázom. Még egy picit hagyom kelni,forró sütőben megsütöm. A sütőbe teszek egy edénybe vizet,hogy legyen gőz a sütőben. A még forró sütit cukros tejjel megkenem.

Ami nem fogy el,azt lefagyasztom. Reggel 1-2 perc alatt a mikróban felmelegítem és olyan lesz,mintha frissen sült volna.

Ha sós változatban csinálom,akkor a tetejét sós vízzel kenem meg,vagy még sütés előtt teszek a tetejére köménymagot,vagy szezámmagot.

Mindig van a fagyóban kelt tészta,így bármikor akar valaki enni,pillanatok alatt ehet.

2011. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. A 3. válaszadó által megadott receptet fogom megcsinálni.
2011. márc. 9. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!