Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnatok segiteni? Sutemeny...

Tudnatok segiteni? Sutemeny receptet keresek.

Figyelt kérdés

Ritkan sutok, fozni imadok, de a sutemenyek vilaga meg kimaradt az eletembol. Most husvetra kaptam egy talca kulonbozo sutemenyt. Receptet keresnek hozzajuk, mert akitol kaptam, nem elerheto egy ideig, tole nem tudom megkerdezni.


Olyan sutemenyt keresek, amiben valamilyen hab van. Tehat ez egy feher hab, kremes. Zserbo szeru tesztaja van, es a tetejen is van egy vekony kakaomaz reteg(nem szilard csoki).

Nem mezes kremes, legalabbis a kepek alapjan, amit a google kidobott(es ebben lekvar sem volt). Ennek valahogy puhabb a kreme. Na, remelem ertheto. A lenyeg az, hogy ilyen kremes suti receptet keresnek.

Koszonom!


2011. ápr. 27. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha gondolod, leírom Neked a Parfé-szeletem receptjét.Nem gondolom, hogy pont azt kaphattál, de szívből tudom ajánlani, mert nem bonyolult és legalább olyan finom, mint egy szelet torta.diós-mézes kevert tészta, erre jön

egy vastag fehér krém, amit aztán tetszés szerint díszíthetünk.eredetileg csikomáz van rajta, de én folyékony csokimázzal szoktam megcsorgatni cirmosra, most húsvétkor pedig egyszerűen egy kistábla bevonótcsokit ráreszeltem.isteni lett így is.

írj,ha érdekel bővebben.

üdv.

2011. ápr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszonom.

Persze, erdekel minden, de google-n nem talaltam nagyon erre a parfe szeletre talalatot. Megosztanad?

Imadom ezt a habszeru valamit... de nem vagyok gasztrozseni, ugyhogy minden receptet szivesen fogadok. Megegyszer koszonom.

2011. ápr. 27. 11:34
 3/5 anonim ***** válasza:

oké,írom is. azt nem csodálom, hogy a gugli nem dobja ki, mert családi recept, csak ide szoktam írogatni,aki eddig kipróbálta, csak dícséri.amúgy ennek egy vastag krém van a tetején nem hab,de mégis könnyű és finom.

na szóval a recept.

tészta:

-17 deka liszt

-17 deka cukor

-4 evőkanál méz

-4 tojás sárgája

-1 sütőpor

-10 deka durvára vágott dió /ez fontos, nem darált dió/

ezeket egy keverőtálban összekeverjük, majd hozzáadjuk

a 4 tojás keményre vert habját.lazán , ne törjük össze.


a tésztát egy kb 35-25-ös sütőpapíros tepsibe öntjük,elsimítjuk és 180 fokos előmelegített sütőben

tűpróbáig sütjük. nem árt 10 perc után mérsékelni a lángot, mert a méztől hamar barnul.ha már a közepe sem ragad a tűre és szép magas, akkor kész.összesen kb 25-30 perc.

haggyuk teljesen kihűlni.


krém:

fél liter tejben főzzünk meg 5 púpozott evőkanál búzadarát.ha az edény falától elválik , akkor jó. ez is teljesen hűljön ki.

25 dkg ráma margarint 25 dkg porcukorral 2 vaniliáscukorral géppel keverjünk simára és kanalanként

keverjük bele a főtt grízt.

ebből lesz a szép fehér vastag krém, amit a kihűlt tészta tetejére kenünk egyenletesen, vizes kanállal elsimítva.

innét jön a teteje, ami lehet csokimáz (nekem ez nem igazán megy) vagy folyós olvasztott csoki kanállal összevissza rácsorgatva, de , mint írtam reszelt csokival is nyönyörű lett.

a krém kb olyan vastag, mint a tészta.


Remélem ízleni fog.

üdv.

2011. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még egyet tudok ajánlani, ami viszont tényleg habos:)

ezt nem írom le, mert megtalálod a mindmegettén "Nagyi

ünnepi süteménye " néven.Ez is telitalálat,de ennek a tetejét is a "saját" módszeremmel csinálom, mert a mumusom a csokimáz:))

2011. ápr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!
2011. ápr. 30. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!