Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnatok nekem 3fele kajaval...

Tudnatok nekem 3fele kajaval segiteni?

Figyelt kérdés

Baratnom eljon meglatogatni es csutortok estetol hetfo reggelig nalunk lesz.

Szoval erre az idoszakra kellene kitalalnom foznivalot nekem+neki+baratomnak, de valami olyat amivel nem kell egesz nap a konyhaban allni, mert megyunk varost nezni,stb...meg olyat ami nem tul draga, mert most volt butorshopping...meg olyat ami finom is!

Tudom komplikalt vagyok, de megigerem aki elorukkol BARMILYEN hasznalhato otlettel, annak dobok egy huvelykmatyit :D en mar kifogytam az otletekbol!

Ja, es nincs semmi extra a csaladban,vega,diabetes,stb..

Kosziiiiiiiiiiiiiiii :D

Jo 7veget!


2009. máj. 16. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet tudok, nálunk ez mindig beválik a kirándulós napokon. Megfőzök egy csomag tésztát pl:penne, szarvacska és eközben összekeverek egy csomag tejfölt 2 tojással, sajttal és fűszerekkel. (ez az alap, ehhez még szoktam tenni kolbászt vagy sonkát, éppen mi van itthon) Majd összekeverem a tésztával és beteszem a sütőbe, olyan 20-30 perc alatt kész van. A jó ebben hogy a tésztát hamarabb is kifőzheted, és nem kell annyit várni majd a kirándulás után az ebédre/vacsorára.
2009. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket tartom finomnak és fogalmazzunk úgy h "gyorsan" ellehet készíteni :D

paprikás krumpli, krumplis tészta, rakott krumpli, sült hús-rízzsel/krumplival uborkasaláta, rántotthús ugyanezekkel, bableves, gulyásleves, mákos/diós/túrós tészta, borsófőzelék, babfőzelék, krumplifőzelék, pörköltek, mákosguba, húsleves stbstb.. Na de attól függ mit szerettek?

2009. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Spagettitészta olajmentes, sós vízben megfőz.

Addig:

1) Vöröshagyma felaprít, oliván párol, darált hús rádob, kicsit átsüt. Felönt egy deci vízzel, babérlevél, őrölt rozmaring, bazsalikom beleszór, sürített paradicsommal összekever, édesítő, cukor, só ízlés szerint.

Ezek után 1-2 deci tejszínt öntünk hozzá, és egyet rottyantjuk.

Parmezán megy a spagetti tetejére- a tésztát nem szabad leöblíteni!

Nálunk ez a bolognaira- hajazó egyszerűsített kaja átütő siker! Ha hígra sikerülne, egy pici lisztes vízzel lehet sűríteni. Kb fél óra alatt kész.


2) Tojássárgája tejszínnel összekever. Pici sonka oliván megpirít, bazsalikom rászór, az egész belekerül a tejszínes tojásba, összekever, és a friss, forró, NEM leöblített tésztára önt.

Parmezánnal megszór. Ez meg a carbonaránk, imádja mindenki.

2009. máj. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Csütörtök esteére én melegszedvicset csinálnék vagy pizzát. Még csütörtökön megfőznék egy pörköltet, vagy paprikáskrumplit, vagy bekevernék fasírtnak husit és csinálnék hozzá majonézes hidegsalátát, ez lehet francia, krumpli, kukorica stb... Tehát akkor a pénteki ebéd és talán még a vacsi is megvan, hiszen a fasírt hidegen és melegen is finom. Vasárnap ha szeretitek a csirkemellett akkor az alábbi kaját készíteném.


Sajtos csirkemell.


A csirkemellet megmosom és vékony szeletekre vágom. Sózom és borsozom. A tepsi aljára főzőtejszínt öntök majd jó vastagon megszóróm durvára darált vagy durvára reszelet trappista sajttal még finomabb ha füstölt sajt is van közte. Erre teszem a husikat majd megöntözöm a tejszín maradékával és végül újra a sajtréteg. A lényeg, hogy a sajtréteg jó vastag legyen rajta mert ez egy nagyon finom bundát fog képezni a husin. Ezután alufólia alatt 20 percig sütöd és még kb. 10 percig fólia nélkül amíg a teteje meg nem pirul.


Mi ehhez kenyeret szoktunk vagy krumplipűrét enni. A krumplipüré is és ez is nagyon hamar készen van.

Hétfőre pedig csinálnék egy finom aranygaluskát és kruplilevest, vagy bablevest, mert ez is gyorsan elkészül. Remélem segítettem. Üdv.

2009. máj. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hat mindenkinek koszonom, kaptatok is egy pozotivat! :D

Asszem az utolso otlet lesz megvalositva, de meg a makosguba is szoba johet...Megegyszer koszi mindenkinek!

2009. máj. 16. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!