Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készíted az isteni...

Hogy készíted az isteni sajtos tejfölös tésztát? Milyen tésztával?

Figyelt kérdés
Esetleg mivel szoktad feldobni?Kicsit unom a sajt-tejföl variációját de nagyon szeretem!
2011. máj. 12. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
csináld tejszínes sajtszósszal vagy csak simán variáld a sajtfajtákat
2011. máj. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nudlival szeretem a legjobban. Jó sok reszelt sajttal elkeverem, mikroban ráolvasztom. A forró tésztára még pluszban teszek egy kis sajtot majd jó sok tejfölt.
2011. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem úgy isteni, hogy leszűrt tésztát, kisütött sovány szalonnadarabkákra teszem rá, jól átforgatom, rá tejföl,jó bőven, és a tetejére reszelt sajt, szintén nem spórolósan.

a tészta fazonja tulajdonképpen mindegy,de jó kis nokedlivel se kutya:))

2011. máj. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Én kockatésztával nem nagyon szeretem, csak a csuszát.


GYermelyi szélesmetélttel, azzal a kissé hullámos fajtával szoktam, de anyósom spagetti tésztával csinálta, és ugy is megszerettem.


Nokedlival még nem próbáltam, de kifogom :-)

2011. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 doboszoli ***** válasza:
100%

Közreadok egy nálunk nagyon kedvelt tésztát.

Rengeteg szalonna kipirítva, kis kockákban.

A kifőtt tészta közé keverve, term a zsírjával együtt.

A rend kedvéért jó fél kiló túrót is keverjünk bele.

3-4 tojássárgáját elkeverni mondjuk 2 nagy pohár tejfölben, majd a habbá vert fehérjét lazán beleforgatni, ez is a tésztára kerül.

Tészta a tepsibe, tetejére reszelt sajt, rápirít, tálal.

Nem fojtós, mint a sima túrós tészta.

Egyetlen hibája, hogy nem csúszik rá a rizling, ezért azt gondosan ELŐTTE kell elfogyasztani.

Jó étvágyat!

2011. máj. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vagy spagettivel eszem es akkor csak rareszelem a sajtot+tejfol, esetleg snidling, ujhagyma, sonkakockak

Vagy tojasos nokedlit csinalok, es ra sajt + tejfol

Vagy mac and cheese-t, szarvacskabol, megfozom, bedobom egy labasba, teszek hozza vajat meg egy nagy adag reszelt sajtot, addig kavargatim, amig jol ra nem olvad a vajas sajt, majd tejfol nelkul eszem, de neha tejfollel

2011. máj. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!