Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen kiadós leveseket...

Milyen kiadós leveseket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szombaton arra gondoltam, hogy főzök egy kiadósabb levest és sütök mellé sajtos pogácsát. Gulyásleves meg a csülkös bableves jutott eszembe, de az utóbbit nem szeretem. Annyi lenne még a szempont, hogy ne legyen nagyon bonyolult, mert elég kezdő vagyok.
2011. máj. 26. 15:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Vendégváró leves: Marhahús, gomba, fehér paprika, paradicsom, répa, babérlevél, tejföl, pirospaprika, só, bors

A marhahúst párolni kell kb. 1 órán keresztűl míg meg nem puhul, aztán rátenni a pirospaprikát, felönteni vízzel, attól függ mennyi levest szeretnél, belerakni a többi hozzávalót főzési idő szerint, hogy semmi ne legyen rágós, mire a többi meg már szétfő, babérlevél, aztán szaggatni kell bele galuskát, végül még tejfölt teszel bele és kész. Isteni finom és laktatós is!!!

2011. máj. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet más húsból is, én még csirkéből szoktam!!!
2011. máj. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Tárkonyos csirkeragu leves!

Én így szoktam:

30-40 dkg csirkemell

2 szál sárgarépa

1 szál petrezselyem

1 fej hagyma

15-20 dkg borsó

tárkony

1 evőkanál liszt

1,5 dl tejföl

citromlé


A hagymát felaprítod, kevés olajon kicsit megpárolod. Hozzáadod a husit, sózod, borsozod. Ha kifehéredett, mehet bele a karikákra vágott répa és petrezselyem. 15 percig lefedve, lassú tűzön párolod. Ekkor hozzáadod a borsót, még 10 percig párolod, szintén fedő alatt.

Hozzáadod a tárkonyt (nem kell túl sok, de azért ne is sajnáld, kb 1-2 evőkanálnyi), ezzel kicsit átpirítod. Beleszórod a lisztet, óvatosan átforgatod, és felöntöd annyi vízzel, hogy ellepje, egy kicsit fölé is mehet a víz! Ha felforr szinte kész is, de kóstold meg, hogy minden összetevő puha-e. Csepegtess bele egy kevés citromlevet, keverd el benne a tejfölt, és kész is!


Nagyon laktató, főleg, ha több husival csinálod! És isteni finom! Na meg ebben a dög melegben, jól is esik az embernek egy kis savanykás leves!

2011. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
sárgaborsóleves füstölt kolbásszal és csülökkel
2011. máj. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
majd szólsz hogy mire jutottál ? :)
2011. máj. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
mióta laktató és kiadós a paradicsom leves!!!!!
2011. máj. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Irtunk több, mint egy tucat ajánlatot, de a kérdező, úgy látszik a bőség zavarában szóhoz sem tud jutni...:))
2011. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :) Tényleg nagyon jókat írtatok! Mindenkinek megy a zöld mancs.

Annyi jött közbe, hogy ezt az ebédet áttoltam jövő hétvégére, mert sajnos nem kívánatos volt tegnap az én konyhai tevékenységem. De a tárkonyos csirkeraguleves nagyon tetszik (ezt is írtátok talán többen is), legényfogólevest pedig már csináltam, úgyhogy szerintem a kettő közül választok majd. De a többi is megfontolandó..:)

2011. máj. 29. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!