Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sárga borsó főzeléket hogy...

Sárga borsó főzeléket hogy kell elkészíteni?

Figyelt kérdés
1kg-ot szeretnék csinálni.
2011. máj. 31. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Átmosod a sárgaborsót, puhára főzöd sós/vegetás babérleveles vízben. Én még a vízbe is szoktam tenni egy-két gerezd fokhagymát, 1 kis fej vöröshagymát. Kevés fokhagymás rántással berántod.
2011. máj. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy készítem, hogy a sárgaborsót éjszakára beáztatom (így könnyebben megpuhul), másnap felteszem főni sós, ételízesítős vízben. Adok hozzá fokhagymát, babérlevelet. A habot leszedem róla. Ha puhára főtt, kiszedem a babérlevelet, és botmixerrel pürésítem. Nem rántom be, felesleges. Ha kell, egy kis vizet még adok hozzá, hogy finom, lágy főzelék legyen, és beledobok 5 dkg vajat, felolvad benne, és krémesebb lesz. Általában sült virslivel vagy fasírttal esszük.
2011. máj. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Én nem ajánlom, mert az semmi másra nem jó, csak bélpanaszok okozására.


Persze meg lehet enni stb, de egy kalap xr tápanyagügyileg.

2011. máj. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én is, mint az előttem szóló:) csak arra ügyelj, hogy fedőt nehogy tegyél rá, mert a hab kifuthat és takaríthatsz utána. azonnal odaszárad a forró gázra. szóval fedő nélkül főzni, nem zubogva és a vastag fehér habot folyamatosan le kell szedni.

én is botmixerrel járatom át, és egy pici pirospaprikát is beleturmixolok.

fasírttal vagy bármilyen sülttel, virslivel is nagyon finom.

én még, ha jó kedvemben vagyok ropogós hagymakarikát is sütök a tetejére.

közepes hagymákat karikára vágok, lisztben szétszedem .

forró zsiradékban aranybarnára sütöm, szűrőlapáttal konyhai papírtörlőre szedem.

a család imádja, ha jó kedvem van:)))

üdv.

2011. máj. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát nem a 60 %-os-ra gondoltam....
2011. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Beáztatom este. Másnap sós, babérleveles vízben puhára főzöm, mielőtt berántom teszek bele egy teáskanál szódabikarbónát, mert az kihajtja belőle a gázokat, amik hasfájást okozhatnak, így az egy éves fiam is bátran eheti, egyébként a kedvence.

A rántásba olajat teszek fel apróra vágott hagymával, fokhagymával, kicsit pirítom, liszt bele, majd pirospaprika és mehet a borsóhoz.

2011. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sós, delikátos vízben felteszem főni fedő nélkül. Ha készen van, kicsit összenyomogatom és teszek bele egy kis mustárt és nagyon kevés borst is.
2011. máj. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A sárgaborsó nagyonis egészséges! A gyomorpanaszt meg ki lehet kerülni, ahogy írták is.
2011. máj. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!