Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen tortát süssek anyósom...

Milyen tortát süssek anyósom 60. szülinapjára, valamint miben és hogyan oldjam majd meg a 3 órás szállítást?

Figyelt kérdés

Július végén lesz majd a szülinapja, szeretnék neki kedveskedni, nem vagyok túl profi, de remélem valamilyen tortát csak sikerül majd összehoznom:-) Segítenétek, hogy milyen legyen?

Elég messze laknak, ha meleg lesz majd az úton,mibe tudom szállítani?

Előre is köszönöm szépen, aki segít nekem!


2011. jún. 22. 06:54
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Egy szerűbb,ha az útba eső cukrászdában megrendeled.Olcsóbban jössz ki,adnak szállítódobozt,szakemberek tudják milyen kell.Nem muszáj saját készítésűnek lennie,pláne ha nem is vagy profi.Inkább süss amit jól tudsz.
2011. jún. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
Azért a Sósavat nehogy kihagyd !!!!! Az a legfontosabb alapanyag !!
2011. jún. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
A helyedben nem tortával kedveskednék.60.születésnapra ugye meg van híva az egész család, nagy vendégség,nagy trakta.Anyósod minden bizonnyal készül mindennel, süteményékkel,tortával is. Tudom, hogy az lenne az igazi , ha egy tortával leped meg, de ha elkészíted és tönkre megy az úton akkor kárba vész a munkád is és az alapanyag is.
2011. jún. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem lesz nagy vendégsereg, amikor mi megyünk hozzájuk, akkor 6-an leszünk, ebből két kicsi gyerek.Persze a torta mellé lesz majd rendes ajándék is.

Én azért mégis sütök valamit:-)

2011. jún. 22. 07:41
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

egy anyósnak annál nagyobb öröm nem lehet, ha a menye készít neki sk. egy tortát. én azt mondom, vágj bele.

a szállítás dobozban, néhány jégakkuval körbevéve, pokróccal letakartva a csomagtérben megoldható.

nem tudom szereti-e anyósod a kókuszt. én egyszer a kókuszgolyó alapjából csináltam egy tortát.

fél kiló daráltkekszből,vajjal, rumaromával, kakaóval

egy kis lekvárral, kókusszal megcsináltam a masszát.

kettévettem , az egyik felébe még tettem apróra vágott meggyet is. ezt egy kivajazottt tortafomába nyomkodtam bele.meghintettem a kókuszrteszelékkel. a maradék tésztából előbb kis vékony kb 1 cm vastag rudakat sodortam, hármasfonást csináltam és körberaktam a tortán.

ezt a fonást kisebb darabokból is meg lehet csinálni, csak szépen ösze kell illeszteni.

a maradék masszából apró golyókat formáztam, kókuszba hempergettem és a fonat közepére halmoztam középen felpúpozva.aztán még az egészet meghintettem kókusszal.

a hűtőbe tettem, majd amikor jól lehűlt kipattintva a formából tortapapíros tálra csúsztattam.

nagy sikere volt.

ezt pl a formával együtt lehetne szállítani, és ott a helyszínen tálra tenni.

sok sikert, valami biztos sikerülni fog.

2011. jún. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én gyakran készítek linzertortát, nagyon finom és mutatós:

[link]

Ez nagyon jó recept, a darált mogyoró helyett darált diót is használhatsz, de én van, hogy kihagyom a tésztából, akkor annyival több lisztet teszek, és 5 dekával több vajat, és egy kevés tejfölt, ha nem állna össze a tészta. Meggy, áfonya, eper, barack, sőt narancslekvárral is készítettem már, mindegyikkel nagyon finom! Nem macerás, nem habos krémes, így könnyen szállítható, nem olvad meg. A tetejére a rácsok helyett kiszúrhatsz különböző formákat is a kinyújtott tésztából. Általában mandulaforgáccsal szórom meg, ahogy a képen is látható, de volt már, hogy durvára vágott diót szórtam rá.

2011. jún. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, mind a kettő nagyon tetszik!!!
2011. jún. 22. 08:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a tortaformát vékonyan ki kell vajazni és úgy kell beleigazítani a tésztát, hogy legyen egy kis pereme, és így tesszük bele a lekvárt. Előző voltam.
2011. jún. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hűtőtáskátok (a hagyományos tégla alakú) az oldalára tudod fordítani, és szépen beleteszed a tortát. Jégakkuval bőségesen lásd el, és az se baj, ha letakarod alufóliával.
2011. jún. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!