Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kivitelezhető? SÜRGŐS!

Kivitelezhető? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Szóval marcipánnal szerettem volna bevonni egy tortát ,viszont kiderült ,hogy a családból senki nem szereti a marcipánt ,persze rajtam kívül. :D

Így hát arra a döntésre "kényszerültem " ,hogy akkor bevonom puncsos krémmel .

Habzsák segítségével szeretném bevonni ,és egyébként a csillag formájú fejjel szeretném "felfújni" az egész tortára .

Meg lehet ezt oldani ,hogy szép , ízléses dekoráció legyen és ,hogy ne csak úgy "follyon" le a tortáról ,hanem "stabil" és formás legyen (a csillagok is ) ?

Vagy a krémbe kellene tennem valamit ?

Bocsi a "primitív" kérdésekért ,de ebben elég amatőr vagyok . :)

Köszönöm a válaszokat ! :)


2011. júl. 8. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha vajkrém,az akkor nem folyik le. Ha puding,az nem lesz jó. Ha nagyon keményre főzöd,akkor megáll,de nem jó az íze. Ha viszont hígabb,akkor nem marad meg a formája.
2011. júl. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy meg lehet oldani, ez attól függ hogy milyen alapú a krémed ha tejszínes azt zselatin segítségével meg lehet kötni, a biztos megoldás ha vajas akkor azzal szépen tudsz dolgozni.. én pék cukrász vagyok mi a suliban inkább vaj alapú krémekkel dolgoztunk..
2011. júl. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megoldható persze.

Főzz 3 dl tejből puncspudingot. Jól összekapja, ne ijedj meg. Hagyd kihülni teljesen, közben közben kavargasd meg. Keverj ki 20-25 dkg margarint jó alaposan 10-15 dkg cukorral (lehet porcukor is). Tehetsz bele rumaromát is. Aztán ha teljesen kihült apuding, ezt a két krémet keverd össze. Ezzel be tudod vonni a tortát, és habzsákkal is dolgozhatsz.


De ha versz fel tejszínhabot és mascarponéba kevered, majd ízesíted egy kis rumaromával, az is jó lesz. Mind amascarponet, mind a habtejszínt jól hűtsd be, és a krémsajtba tedd a habot, szépen apránként. Nem biztos, hogy kell bele majd mind, az állagán látni fogod. Tartós, de formázható lesz.


Üdv!

2011. júl. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!