Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok olyan sütemény receptj...

Írnátok olyan sütemény receptjét, amit nem kell sütni?

Figyelt kérdés
Hétvégén olyan buliba megyek, ahova egy tál süti a belépő, de ebben a melegben én be nem kapcsolom a sütőt, az egyszer biztos!
2011. júl. 14. 13:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Emeletes élvezet


1. réteg : 25 dkg darált keksz, 5 dkg lágy margarin, 5 dkg porcukor, kevés tej ( nekem kb. 1.7 dl kellett )

A darált kekszet az átszitált porcukorral, a margarinnal és a fokozatosan hozzáadott tejjel gyúrjuk össze úgy, hogy egy linzertészta keménységű masszát kapjunk. Egy tepsit szórjunk meg egy kevés darált keksszel, hogy a massza majd ne ragadjon bele.


2. réteg : 25 dkg túró, 10 dkg porcukor ( vagy ízlés szerinti mennyiség ), 2 dl Hulala tejszín, 1 csomag vaníliás cukor.

A túrót keverjük össze a két fajta cukorral. A tejszínt verjük kemény habbá és keverjük hozzá a túrót, majd simítsuk a kekszre.


3. réteg : 2 cs. Aranka vaníliás krémpor, 5 dl tej, 1 csomag vaníliás cukor

A 2 csomag krémport a tejjel gépi habverővel verjük keményebb krémmé. Minél tovább verjük a habverővel, annál keményebb krém lesz belőle. ( én is kb. 10 – 12 percig vertem a habverőmmel ) Ezt simítsuk a túrókrémre.


4. réteg : 2 dl Hulala tejszín, 5 dkg porcukor

A tejszín verjük fel a porcukorral és kenjük a vaníliás krémre. Tetejére reszelt csokit tettem.


Tegyük hűtőbe, de nem muszáj órákig állni hagyni, én is 1 óra után felszeltem.

Könnyen elkészíthető sütés nélküli finomság!


Megjegyzések : Én annyit változtattam rajta, hogy az 1 rétegnél 30 dkg keksszel, és 6 - 6 dkg margarinnal és porcukorral készítettem, mert nagyon vékony lett volna az alsó kekszes réteg.

31 * 23 cm-es tepsiben készült és a recept mennyisége tökéletesen kitöltötte

2011. júl. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Kekszes - almás / Ráma recept


Hozzávalók: 1 kg alma , 8 dl víz, 20 dkg cukor , 3 cs. főzni való vaníliás pudingpor , 50 dkg háztartási keksz

A tetejére : 3-4 ek kakaópor , 4 ek porcukor , 5 dkg vaj, 8 – 10 ek.víz


Elkészítés:

Az almákat meghámozzuk és nagylyukú reszelőn lereszeljük. Lábasba rakjuk, ráöntünk 5 dl vizet, a cukorral elkeverve kb. 10 perc alatt puhára főzzük. Közben a pudingport 3 dl vízzel kikeverjük, az almához öntjük és kevergetve 2 percig főzzük, ezalatt jól besűrűsödik. Egy tepsi alját kirakunk keksszel és rákenjük krémet. A tetejére szintén keksz kerül.

A kakaót a porcukorral és a 8-10 evőkanál vízzel vízgőz fölött felforraljuk. A tűzről levéve az 5 dkg vajat hozzá adjuk, majd ezt a mázat a keksz tetejére kenjük.

Ha kihűlt egy éjszakára tegyük hűtőbe, másnapra kellően összepuhul és forró vizes késsel szépen szeletelhető.

2011. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. júl. 14. 13:32
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Kekszes krémes


Hozzávalók :


1 cs. kocka alakú háztartási keksz

1,5 cs. vaniliás pudingpor

2 db tojás

7 evőkanál cukor

1 evőkanál liszt

12.5 dkg margarin

7,5 dl tej

fél csomag zselatin


Tepsi alját ( 30*22cm ) kirakjuk a keksszel és a következő krémet tesszük rá :


Krém : A pudingport, a zselatint, a tojások sárgáját, a cukrot, a lisztet egy kevés tejjel csomómentesre kikeverjük. Beleöntjük a tejbe és sűrűre főzzük. A tűzről levéve, addig amíg forró, belekeverjük a tojások felvert habját és beledaraboljuk a margarint.

Óvatosan a kekszre merjük ( nem öntjük! ) és kirakjuk a tetejét is keksszel. Másnapra megpuhul és gyönyörűen lehet szeletelni.

2011. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Keksz sünik / Rama Sütigyár receptje


Hozzávalók:


10 dkg margarin; 3 evőkanál cukrozatlan kakaópor; kb. 4 dl tej; 50 dkg darált háztartási keksz, 10 dkg hosszúkás csíkokra vágott mandula, 2 csomag vaníliás cukor; 5 evőkanál kristálycukor


Elkészítése:

A kekszet a kétféle cukorral, a puha (szobahőmérsékletű) margarinnal, a kakaóporral meg a tejjel összegyúrjuk.

Akkor jó, ha összeállt, és a cukor is elolvadt benne. ( Én porcukrorral készítettem. )

A masszából nedves kézzel kb. 32 db, diónyi nagyságú gömböt formálunk, melyeket azután kicsit hosszúkásra, amolyan süni alakúra formálunk. A mandulával úgy tűzdeljük meg, mintha ezek lennének a süni tüskéi. Be lehet vonni olvasztott csokoládéval de anélkül is nagyon mutatós, egyszerű süti.


Elkészíthető úgy is, hogy a süniket meghempergetjük kókuszreszelékben és azután helyezzük el a tüskéket és a szemet. A szemeket felvert tojásfehérjéből, francia drazséból, olvasztott fehér csokoládéból is készíthetjük.

2011. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Remélem segít ez a "kevés" recept :) majd írd meg melyiket csináltad és milyen lett! Ezeket egyet sem kell sütni:)
2011. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Citromos álom:

# 1 csomag babapiskóta

# 1 nagy doboz tejföl

# 5 dl habtejszín

# 2 db citrom reszelt héja

# 2 db citrom leve

# 10 ek porcukor

# 2 cs vaníliás cukor


A tejfölt habosra keverjük a kétféle cukorral, belekeverjük a citromok reszelt héját és levét.A tejszínt kemény habbá verjük majd óvatosan hozzáforgatjuk a citromos krémbe.Egy jénai tál alját kirakjuk babapiskótával, rákenjük a fele krémet, majd ismét egy sor piskóta jön, és a tetejére simítjuk a maradék citromos krémet.Majd citrommal díszítjük a tetejét) és berakjuk a hűtőbe 2-3 órára.

2011. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy puding főzés belefér, akkor ez is jó lehet:


Kell hozzá: 1 cs. albert keksz, csoki puding, 4 dl tej.

Megfőzöd a pudingot (direkt kevesebb tejben!), és a kekszeket pudinggal összeragasztod. Folpackba tekerve beteszed a hűtőbe, és ha megszilárdult (nem kell neki sok idő), akkor srégen felszeleteled. Szép csíkos lesz, nagyon egyszerű, és nagyon finom!

2011. júl. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó én is ezt írtam Kekszes krémes néven :)
2011. júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

illetve erre gondoltam:

Egyszerű pudingos keksz

hozzávalók 4 főre

háztartási keksz /tepsi méretétől függően/

1 cs pudingpor (tetszőleges ízű)

4 dl tej

3 ek cukor

24-24 db keksz alulra és felülre

elkészítés


A háztartási kekszeket szorosan lefektetjük egy tepsi aljába egymás mellé.

Elkészítjük a pudingot a tejjel és a cukorral.

Rákanalazzuk a kekszekre, óvatosan, hogy ne csússzanak el.

A még meleg pudingos réteget az alsó sor szerint befedjük háztartási keksszel.

Pár órát pihentetjük, majd szeleteljük.

párom imádja:)

2011. júl. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!