Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok olyan sütemény receptj...

Írnátok olyan sütemény receptjét, amit nem kell sütni?

Figyelt kérdés
Hétvégén olyan buliba megyek, ahova egy tál süti a belépő, de ebben a melegben én be nem kapcsolom a sütőt, az egyszer biztos!
2011. júl. 14. 13:18
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

bocs ezt imádja párom ma is csinálok:)

Pudingos keksz szelet sütés nélkül

hozávalók:

1 cs. háztartási keksz

2 evőkanál méz

kb. 3 dl tej

A töltelékhez

1 cs. rumpuncs ízű pudingpor

1 cs. csokoládés pudingpor

6 evőkanál kristálycukor

8 dl tej

25 dkg Rama

15 dkg porcukor

Elkészítés


A pudingokat 4-4 dl tejben, 3-3 evőkanál cukorral sűrűre főzzük. A Ramát a porcukorral habosra keverjük, majd kettéosztjuk. Az egyik felét a csokis, a másik felét pedig a puncsos pudingba keverjük. Egy tepsibe teszünk egy sor mézzel elkevert langyos tejbe mártogatott kekszet, erre kenjük a meleg csokis krémet, újabb sor mártogatott keksz következik, rákenjük a puncsos krémet. Tetejét keksszel zárjuk. Hagyjuk egy órán át összeérni, majd tálalhatjuk. A kekszek mentén szeleteljük, porcukrozva, vagy anélkül kínáljuk.

2011. júl. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Tényleg volt miből válogatni, köszönöm szépen! Szerintem az almás-vaníliás szelet lesz a "nyertes", nagyon szimpi! Saját recept, vagy olvastad valahol? És honnan másoltad ilyen gyorsan ide ezt a sok receptet?
2011. júl. 14. 22:05
 23/27 anonim ***** válasza:

szia!Nem saját,de kifogom próbálni.innen vannak:

[link] itt képpel láthatod őket....azért tudtam ilyen gyorsan, mert egérrel kijelöltem majd CTRL C és ide illesztés CTRL V :)

meg innen is másoltam be [link]

2011. júl. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
ui: azért remélem nme baj,hogy koppintott receptek ?:)
2011. júl. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Igen, a CtrC+CtrV módszer megvan, csak arra voltam kíváncsi, hogy honnan másolod őket.


Különben a vaníliás-almás sütit csináltam, csak tettem bele fahéjat, meg az egyik pudingpor tejszínes volt. Az elsők között fogyott el. Még egyszer köszi a recepteket!

2011. júl. 18. 12:51
 26/27 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Megkívántam az almás-vaníliás sütit, csak lenne egy kérdésem: a legelején az almát csak a cukorral kell elkezdeni főzni? Vagyis inkább karamellizálni? Nem kell hozzá semmi plusz folyadék?

És kb mekkora tepsibe való ez az adag?

2011. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Én a vizet és a pudingport kevertem el először, abba tettem bele a cukrot, aztán hozzáöntöttem az almához.


A másik kérdésre nem tudok sajnos válaszolni, én mindent szemre csinálok. Az adagokat úgy raktam össze, hogy az én tortaformámba pont jó legyen.

2011. júl. 23. 11:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!