Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pizza Hut Tészta? Meg csinálta...

Pizza Hut Tészta? Meg csinálta valaki?

Figyelt kérdés

Valaki multkor igérte én még megkaptam ! Milyen lett annak aki megcsinálta ?

Finom ? Vagy nem ???


2011. szept. 28. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelni! Van eredeti recept valakinek?
2011. szept. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem ezt adta meg az illető. De még nem csináltam meg .

Gondoltam ha valaki megcsinálta tud róla véleményt irni.


A recept:

1dl meglangyosítot,tejben,feloldunk,2 szem kockacukrot,elkeverjük2dkg élesztővel,langyos helyen felfutattjuk.40dkg lisztet a tálba szitálunk a közepébe mélyedést készítünk,beleönjük,az élesztös tejet.összedolgozzuk,:a massza tetejét megszorjuk,liszttel,letakarujk,15-20perc mulva hozzáadunk,1mokkás kanálsót,2evőkanál,olajat,1dl langyos tejet. Kissé ragacsos lágy tésztát kapunk. jól kidolgozzuk,és 60 perc alatt megkelesztjük.

2011. szept. 28. 14:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes recept.Köszi,hogy leírtad,de én is megvárom még valaki megcsinálja.
2011. szept. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én sem csináltam még így, de elsőre a 40 dkg liszt nekem soknak tűnik, én 25 dgk-ból szoktam csinálni egy kb 30-32 cm-es pizzát, igaz mi vékonyabb tésztával szeretjük. És azt sem tudom milyen a Pizza Hut tésztája, (de leírhatnátok mitől különleges:) ) ha kipróbálnám mégis mire kellene hasonlítania :) Gondolom puha tészta nem ropogós... és sajnos hagyományos "házi" sütőben nehéz olyat készíteni, mint a pizzázós :(
2011. szept. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Annyi,hogy vastag tésztás : És 2db 32cm -s lesz ebböl a liszt mennyiségböl. Nekem ezt irták: De az én hasonló receptem is 40dkg lisztel van és abból is kettő lesz.
2011. szept. 28. 19:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Hat en eleszto utan nem vartam annyit amikor beleontottem...envelotte bogrebe futattam fel...en receptem 2.5dl folyadekotbir..fele viz masik fele tej amibe az eleszto megy a cukorral, egy ek olivaolaj, so..es 25dkg finom liszt es 25 dkg retes liszt...ennyi a kulonbseg amit en szoktam...es ha az elesztot kivarod akkor tenyleg vastag tesztaja lesz..es ketto pizza lesz belole valoban.:)
2011. dec. 25. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Az kinaradt hogy en 30 percet kelesztem.:)
2011. dec. 25. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha a PizzaHutos a cél, akkor annyit elárulok, hogy kicsit sem lesz lágy és ragacsos a tészta a dagasztás után. Eredeti receptet amúgy nem fogsz találni, maximum olyat, ami hasonlít. Titkos hozzávalók vannak minden ilyen étteremláncnál, így a dolgozók sem tudhatják pontosan.
2017. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!