Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen mézeskalácsra férne ki...

Milyen mézeskalácsra férne ki a köszöntő szöveg?

Figyelt kérdés

Boldog karácsonyt feliratot szeretnék rá írni, de ahhoz , hogy csináljak akkora formát? Amiket boltban láttam, azok szerintem túl kicsik.

Ez lesz az első ilyen sütim. Van valami, amire oda kéne figyelnem? Ja, és hol találok kis celofán zacsikat, a csomagoláshoz?

Köszönöm a válaszokat előre is.


2011. nov. 4. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

saját magad rajzolsz, vagy másolsz kemény kartonlapra figurát, fenyő, harang, akármi, akkorát, amekorrát szeretnél. kivágod és a mézestésztát ennek a sablonnak a segítségével szabod ki. a tapátavágó nagyon jó eszköz hozzá. (én még cicaformát is csináltam)

nagy ív celofánt a virágosoknál kapsz. kisebb nényzetekre vágod, beleteszed a figurát , összefogod középen, mint egy batyut, és megkötöd egy szép masnival.

2011. nov. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Érem, és amúgy a pancserebb fajtáknak is mehet az elkészítés olyan szinten, hogy ajándékozni tudjam?

Mivel tudom színezni a mázat, amivel díszítjük? Ételfestéken kívül. Ha nem ételfestékkel csinálom, akkor is lehet ugyanolyan szép piros, ha mondjuk megy szörppel színezem? Köszönöm a segítséget.

2011. nov. 4. 19:51
 3/12 anonim ***** válasza:
A málnaszörp szebb színt ad. De csak a valódi málnaszörp.
2011. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

www.desszertmester.hu

itt találsz nagy kiszúrókat is

2011. nov. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Persze, magad is meg tudod csinálni a sablont, ha nem megy a rajz mesekönyvből vagy karácsonyi papírról másold át először egy átlátszó pl sütőpapíron, azután kivágva mehet a kemény kartonra átrajzolás.

szép piros színű cukormázat készíthetsz egy picinyke epres boleróport feloldva teszel a mázhoz.

narancsosból őszisből szép sárgákat lehet készíteni.

ha nincs tapétavágód, egy kis hegyes késsel is körbe tudod vágni a sablon körül a tésztát.

van még idő, csinálj egy próbasütést, aztán majd meglátod.

bízz magadban, hidd el sikerül:))

üdv.

2011. nov. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Megpróbálom magam készíteni a formát, ahogy írtad, és kipróbálom a bolero porral színezést is:)

Köszi mindenkinek a hozzászólást.

2011. nov. 5. 18:12
 7/12 A kérdező kommentje:

Szerintetek melyik jobb ajándék? Ha csinálok valami nagyobb formát, és beleírom, hogy boldog karácsonyt , vagy ilyesmi mint a képen, hogy csinálok egy formát, és mécsest teszek bele?

[link]

2011. nov. 5. 18:35
 8/12 A kérdező kommentje:
Fotóalbumba van, a karácsonyi képek között.
2011. nov. 5. 18:36
 9/12 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy nektek milyen tetszene jobban? Ha fehér mázas lenne, vagy színes?
2011. nov. 5. 18:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem a színes :) sok sikert!
2011. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!