Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Te hogyan elkészítve szereted...

Te hogyan elkészítve szereted legjobban a tojást?

Figyelt kérdés
Kreatív receptötleteket keresek ;)
2011. nov. 10. 10:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
csak simán főzve és utána sóval :-)
2011. nov. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kaszinótojás... :) Volt, hogy 50 tojásból készítettem (tehát 100 db lett), 3 nap után híre-hamva nem volt :D Úgy, hogy még spóroltam is vele, hogy legalább eddig kitartson... :) 3-an voltunk rá, de én vagyok a nagy kaszinótojás fan, min. a felét én ettem meg.
2011. nov. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
tükör tojás, majonézes tojás saláta,
2011. nov. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
csirkepörkölt
2011. nov. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Omlettként, változatosan fűszerezve, legjobb a zöldfűszeres.
2011. nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
panírozva, kirántva. nem vicc, nagyon finom.
2011. nov. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
11:06-osnak. Te h készíted a kaszinó tojást? ki akarom én is próbálni de nem tudom a receptjét. Itt neten már más receptet próbáltam de az se volt jól leírva. Megteszed h leírod nekem? Köszönöm.
2011. nov. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
babérleveles savanyú tojás. ám ahányszor leírtam , mindig lepontozták...
2011. nov. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb ételek esetében a két kedvenc:


Parasztrántotta-féle egytálétel, ahogy én szeretem:

Bacon, szalonna, szalámi vagy sonka, néhány szelet kis kockákra vágva, ez pirul egy kevés olajon vagy zsíron. Ha kész, hozzá 2 közepes vagy 1 nagy krumpli apró, 1 cm-nél kisebb, de fél cm-nél nagyobb kockákra vágva. Nem szoktam lefedni, de sűrűn kevergetem, hogy ne süljön nagyon az aljára.

Ha megsült a krumpli is, sózom és teszek hozzá sok csípős fűszerpaprikát. Ezután ráütök két tojást, és folyamatosan keverem, majd teszek még hozzá csípős fűszerpaprikát, esetleg chillit.

A végén, ha nincs rajta elég zsiradék, azt is teszek rá, hogy ne legyen nagyon száraz. Forró teával, kevés kenyérrel a legjobb :)


Tükörtojás, ahogy én szeretem:

Kevés forró olajra ráütök 3 tojást, a sárgáját "kilyukasztom", hogy szétfolyjon, majd megsózom. amikor teljesen megpirult, színt is kapott az alja, megfordítom, majd falatokra szaggatom. Ha a másik fele is megsült, teszek rá csípős fűszerpaprikát. Forró teával és kevés kenyérrel finom, kiadós reggeli :)

2011. nov. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11:56-os: tőlem zöld kezet kaptál, imádom a savanyú tojást :)
2011. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!