Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Este bekevert palacsintatészta...

Este bekevert palacsintatészta megromlik, ha csak másnap reggel sütöm ki?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék végre palacsintát sütni, de nincs rá egyben semmi időm. :( Nem szeretném hajnalban a keverőgép hangjával ébreszteni a családot, ezért arra gondoltam, hogy ma este 10 körül bekeverem, és reggel 6 körül kisütöm. Utána, ha felébredt a kisfiam, úgyse lesz már lehetőségem órákat tölteni a konyhában.

Szerintetek ez így lehet? Vagy tönkremegy hűtőben is a tészta addig?


2011. dec. 2. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
A tészta nem megy tönkre(jbb esetben), de ha kisütöd, túl vastag lesz, és nem lesz olyan kellemes fogyasztani. Persze meg lehet próbálni, de szerintem nem érdemes. Előre el kell határozni, hogy ekkor meg ekkor meg fogom csinálni, és be kell tartani.
2011. dec. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Keverd be most, és tízig ki tudod sütni. Ha berakod a hűtőbe, másnap reggel fogyasztható, de nyers bekevert tésztát elrakni nem ajánlott.

Remélem segítettem!

2011. dec. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hűtőben baja nem lesz.

Ha mégis besűrűsödne (amit az előző válaszoló írt), akkor tejjel, (szóda)vízzel sütés előtt hígísd meg. A pótlást belekavarhatod fakanállal is, annak nincs hangja.

Semmi baja nem lesz tőle.

2011. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat!
2011. dec. 2. 20:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem jó !!! A tésztának nem tesz jót ha áll !!
2011. dec. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor még egy tanács, s remélem én oldom meg a gondod. :)

Csak mondom, hogy nekem is van robotgépem, de a palcsit a mai napig egy sima kis habverővel keverem ki. Tudod amivel a krémeket meg ilyesmit szoktak kikavarni. Hangja nem nagyon van, és mivel nem akarsz gondolom egy hatalmas veilinggel kikeverni, én 20-30 db-ra valót simán kikeverek vele nagyon gyorsan. Ilyen kütyüre gondoltam, linkelem:

[link]

Persze nekem sima eurós boltos olcsó van, és azzal is megy. Rántást, habarást is ezzel csinálok és a pudingot is. Mindent amit nem akarom hogy csomós legyen. :)

2011. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!