Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok olyan csoki máz recepte...

Tudtok olyan csoki máz receptet ami meg dermed de kakaóból készül és nem csokit olvasztva?

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Tűz fölött 10 dkg vajban 20 dkg porcukrot megolvasztasz, belekeversz 2 evőkanál kakaóport, 2 evőkanál forró (!) vizet és 2 evőkanál lisztet. Párszor megkevered összerottyantod, és mehet is a sütire.

2011. dec. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
— Kakaómáz: Házilag is készíthetünk csokoládé-, pontosabban kakaómázat, amely olcsóbb ugyan, de kevésbé fényes-ízletes és a dermedéséhez is jóval több idő kell (olykor 12-24 óra): 15 dkg cukrot elkeverünk 2 púpozott evőkanál jó minőségű kakaóporral és 1 dl vízzel, majd folyamatosan keverve, mérsékelt tűzön sűrűre főzzük. Hagyjuk langyosra hűlni, végül beledolgozunk 15 dkg apránként hozzáadott vajat és 1 kávéskanál olajat.
2011. dec. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

google: kakaómáz

Rengeteg jön fel, válogassál kedvedre:

[link]

2011. dec. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok!


Én mindig így csinálom a csokimázt. Nagyon finom, megdermed normálisan. Semmi gondom vele.

Én mióta ez a receptem megvan, soha nem csinálom máshogy, akárki akármit mond!

2011. dec. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves 1. válaszoló!


Félre értés ne essék, én nem vitatkozni akartam, csak kerestem egy receptet a kérdezőnek. Bemásoltam, úgy ahogy volt.

:)

2011. dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Azért akarok saját magam csinálni mert 70%-os csokira nincs pénzem.A tortabevonóknak meg mostanában avas mellék ízét érzek.
2011. dec. 20. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!