Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem számotokra már...

Írnátok nekem számotokra már bevált bejgli receptet?

Figyelt kérdés

Sajnos tavaly amit készítettem, az nem sikerült a legjobban, a teteje szétnyílt. Idén én sütök magunknak, és anyuéknak is, jó lenne ha sikerülne .

Előre is köszönöm azoknak, akik segítenek!


2011. dec. 20. 06:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a következő recept vált be, nagyon finom, omlós, ha gondolod, próbáld ki.


Tészta (6 rúd lesz belőle):


1 kg liszt átszitálva, 25 dkg puha margarin, 20 dkg zsír, csipet só, 8 evőkanál porcukor, 1 cs. van. cukor, 2 tojás sárgája (+ 1 egész tojás a kenéshez), 3 dl tej, 2,5 dkg élesztő (fél kocka).


A liszthez keverjük a sót, cukrot, margarint, zsírt, a tojások sárgáját, és 1 dl langyos tejben felfuttatott élesztőt, a maradék tejet (hidegen) is hozzáadagoljuk, jól összegyúrjuk a hozzávalókat (puha, rugalmas tésztát kell kapnunk, ami nem is túl kemény, de lágynak sem szabad lennie). Becsomagoljuk, hűtőbe tesszük, amíg a töltelékek elkészülnek és kihűlnek.

A tésztát 6 cipóra osztjuk, téglalap alakúra nyújtjuk, megtöltjük, (a töltelékeket 2 folpack között is kinyújthatjuk, ha úgy egyszerűbb) feltekerjük, felvert tojással megkenjük (hosszában), fél órát pihentetjük, majd ismét megkenjük tojással (most keresztben), újabb fél óra pihentetés (közben előmelegítjük a sütőt), majd megszurkáljuk a bejgliket, és 180 fokon kb. 30-40 percig sütjük. Miután kihűlt, alaposan folpackba csomagoljuk, így 2-3 hétig is friss marad.



Töltelékek:


1 rúd mákoshoz:

20 dkg darált mák, 10 dkg cukor, 1 cs. vaníliás cukor, reszelt citromhéj, fél dl víz, 1-2 ek. baracklekvár, 1 közepes méretű alma lereszelve (nem kell kinyomkodni a levét!).

A vizet és a cukrot felfőzzük, ráöntjük a mákra, vaníliával, citromhéjjal ízesítjük, és 1-2 kanál lekvárt adunk hozzá + 1 hámozott, lereszelt almát. Keverhetünk bele apróra vagdalt aszalt barackot vagy aszalt szilvát is, illetve beáztatott mazsolát.


1 rúd diós:

ugyanígy készül, mint a mákos, ízesítésként pedig ebbe citromhéj helyett reszelt narancshéjat és kevés fahéjat teszek.


1 rúd mogyoróshoz:

20 dkg pörkölt, ledarált mogyorót 10 dkg porcukorral, 1 cs. vaníliás cukorral elkeverünk, fél dl tejben felolvasztunk 5 dkg csokoládét, és a mogyoróhoz adjuk. Ha szükséges, kevés tejet még adhatunk hozzá, hogy a töltelék ragacsos legyen.


1 rúd marcipánoshoz:

20 dkg darált mandulát, 10 dkg porcukrot, fél citrom levét és reszelt héját, és annyi vizet elkeverünk, hogy ragacsos, de semmiképpen sem lágy tölteléket kapjunk. Pár csepp mandulaaromát is keverhetünk hozzá.


1 rúd gesztenyéshez:

1 cs. (25 dkg) gesztenyemasszát, 1 evőkanálnyi puha margarint, ízlés szerint porcukrot, rumaromát, magozott meggybefőttet vagy rumba áztatott mazsolát kikeverünk, ha túl lágynak érezzük, 1-2 evőkanál darált kekszet (vagy esetleg zsemlemorzsát) adunk hozzá.


1 rúd kókuszoshoz:

20 dkg kókuszreszeléket, 10 dkg cukrot, 5 dkg margarint, 2 dl tejet (ha túl sűrű, öntsünk még hozzá tejet) pár perc alatt összefőzünk, kihűtjük.

2011. dec. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit, hogy a zsír sertészsír! Ettől lesz omlós a bejgli.

A liszt pedig sima finomliszt, esetleg 80 dkg finomliszt és 20 dkg rétesliszt keveréke.

2011. dec. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy időt szántál rám, és megosztottad velem a recepted!Főleg azért vagyok hálás, mert ilyen részletesen leírtad nekem! Ki fogom próbálni!:-)

Boldog Karácsonyt neked!!!

2011. dec. 20. 10:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen tettem! Majd írd meg, hogy sikerült. Kellemes ünnepeket és örömteli készülődést kívánok! :)
2011. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!Isteni finomak lettek, karácsonyra a diósat, és a mákos változatot készítettem el, mindenki nagyon dicsérte!:-) Anyunak már le is írtam a receptet! Az általad megadott recept annyira bevált nekem, hogy mostantól csak ezt fogom használni.:-)

Még egyszer nagyon köszönöm, hogy megosztottad velem!

További szép napot kívánok neked!

2012. jan. 15. 13:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon örülök, hogy ennyire bevált a recept. :)

Az biztos, hogy sok-sok bejglikísérlet alapján született, mindig változtattam valamit, mígnem tökéletes lett. Legalábbis nekünk ez a tökéletes bejgli. Nagyon aranyos vagy, hogy megírtad, hogy sikerültek.

Én mindből sütöttem 1-1 rudat, és a kókuszos egy kis változtatáson esett át. 2 dl tejjel csináltam és fél csomag vaníliás pudingport is tettem bele, és úgy főztem sűrűre, és miután a tésztára kentem, kapott néhány szem rumos meggybefőttet. Isteni lett. Máskor is így fogom készíteni, a pudinggal finom krémes lett a töltelék. :)

További jó sütögetést és minden jót kívánok!

2012. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!