Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ma derült ki h liszt és tej...

Ma derült ki h liszt és tej érzékeny lettem. Ilyenfajta receptek, ötletek érdekelnének? Bármi!?

Figyelt kérdés
van egy 20 hónapos fiam, aki most "gyógyult ki" a tejérzékenységből... így rá is tekintettel kell lennem. minden érdekelne, mit érdemes beszerezni? honnan? mennyiért? mit ehetek? mit nem? receptek? bármi ami segíthet picit. köszönöm!
2012. jan. 24. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem hogy milyen tünetek jelentkeztek és mitől lettél liszt és tej érzékeny?

Csak mert mostanában én is furin érzem magam kaja után...

2012. jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát kb fél év 1 év alatt 38 kg lettem ,3 hónapja már odáig jutottam, h megy a hasam folyamatosan, vérszegény, vashiányos vagyok. folyamatosan vizsgálnak nyár ota, most jutottunk oda, h akkor kiderültek a dolgok vérvételből, biopsziábol.
2012. jan. 24. 17:55
 3/4 anonim válasza:

Szia,


személyes tapasztalat miatt mondom:attól mert a biopsziára, és a vérvételre eredményére az orvosnak nem ugrott be jobb,ez közel sem biztos.A részleteket nem ismerem de olyan nincs hogy ebből egy baba pl csakúgy meggyógyul.Te sem fogsz a diétától.

Rólam: 25 éve képtelenek kigyógyitani ebből.Az elején több tükrözés, vérvétel és kameranyelés után, voltam én Krohnos, tejérzékeny,lisztérzékeny, fertőzőtt, minden.Egyik sem,voltam,valószínúleg Te sem.

3 belkinikán kezeltek, a néhai adonyi plébánostól (Lajos Atya) híres Béki Lászlóig jártam mindenkinél.3 éven át mint lisztérzékeny étkeztem, köleskása, kukoricaliszt stb.Olasz-francia hajóúton ahol csodálatos sütik vannak, külön kaja.

A végén 3 hónapig lósóskamagon, és egyéb magvakon éltem, mégis fostam, fogytam.

Mese az összes (megállapította,ja:mégis hogy?), arra jó hogy most ne egyél rendes sütit és kenyeret, és pár hónap múlva mindennek ellenére ugyanitt tarts.Ma ez a divatbetegség.Ha a szervezeted bármit kidob amit megeszel, ami másokat akár meg is fogna, nem vagy te lisztérzékeny.


Olvass utána az IBS-nek.Én egy kanadai magyar orvosnál találtam magyar nyelvű leírást.Irritated Bowel Syndrome.

Otthon meg egy belgyógyász sem mondta.Az állapotot jól leírják, valószínűleg autoimmun, mint a cukorbaj.Megoldása (már nálam)Sokszor nagyon keveset egyél. Van olyan amiből a kevés tényleg nagyon keveset jelent.

Pl. régen sok liter tejet ittam naponta, ez ma max egy pohár.Valódi tej, ahogyan ma kevesen ismerik.Ami a tehénből folyik, pasztörizálatlanul,(felejtős hogy fertőző, a másfél éves fiam ezen nőtt föl.1962 óta nem volt tehén által terjesztett TBC eset nyivántartva.)A bolti tej kivégez ha sok ha kevés.Kávé kerülendő, bár reggel jól kitisztít.

A mennyiségből az számít kevésnek amit ha megeszel, leér, még utána sem érzed eltelve magad.Akkor nem fog kirohanni belőled.2-3 óra után újra ehetsz bármit.De NE telj el.Jó még ha baktériumot szedsz(normaflore)reggel éhgyomorra azután napi 3x, papaya enzimet, étkezés után.Igen jó a Mecsek gyomortea is, egy egy pohár naponta.

Azért a helyedben kipróbálnám hogy minden kenyértől rosszúl vagy vagy csak a Tesco gazdaságostól.Amit kenyér keverékekből sütnek az nem kenyér:a kenyér liszt,víz,kovász, só.Nincs benne vöröstetü színjavító, és afrikai agargumi állományjavító.Ezekre pl sokan érzékenyek.Mi itthon sütjük a kenyeret naponta, mivel olcsó az áram.

Jó hír: csokit annyit ehetsz amennyit akarsz, mégsem fogsz elhízni:kijön.

Még egy apróság: várj az ivással étkezés után egy órát minimum.

Ám az Immodium legyen veled! Jobbulást! Az Isten Áldjon.

2012. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát köszönöm...
2012. jan. 24. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!