Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen étel festékkel lehet...

Milyen étel festékkel lehet fehér csokira festeni?

Figyelt kérdés

Teljesen cukor és glutén mentes tortát kell sütnöm, barátnőm gyerekének.

Arra gondoltam, hogy diabetikus fehér csokival vonnám be, és arra ételfestékkel festenék neki egy kis képet.

Csak nem nagyon vagyok az ételfestétekben jártas, így nem tudom melyikkel lehet csokira is festeni, és melyik glutén mentes.

Segítsetek légyszi!


2012. jan. 24. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ételfestékkel szerintem nem annyira lehet festeni, meg szerintem gyereknek nem is annyira jó. Akkor már inkább egy ostyaképet tegyél rá, valami nekivaló képpel, igaz azt is ételfestékkel csinálják. Vagy készíts marcipánból kis figurákat, pl. ki gombákat, valamilyen kis állatot, vakond, béka, süni, nyuszi - ezek egyszerűbbek, és szerintem még sikert is aratsz velük.
2012. jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi az ötletet, de az a bajom hogy nem tudom hol kaphatnék teljesen glutén és cukormentes ostyát, a marcipán pedig eleve kilőve!

Azért olyant tortát szeretnék, aminek minden részét eheti.

2012. jan. 25. 08:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocsi, de nem figyeltem, hogy cokormentes is legyen, és hát a marcipán az tényleg lőve.
2012. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok


[link]


[link]


Találtam régebben egy ilyen oldalt a NET-en, és már régen szerettem volna kipróbálni. Azt hiszem, hamarosan ki is fogom. Arra gondoltam, hogy ha már glutén és cukormentes megoldás jöhet csak szóba, akkor ez pont jó. Kevés alapanyag kell hozzá, jó leírást is találsz a megvalósításhoz, és még videón is láthatod, hogyan kell elkészíteni. Hogy már munka közben is lásd a munkád eredményét, kis mélyülő üvegtálkában készítsd el, és akár többet is készíthetsz egymás után. Ez szerintem a torta közepére téve szép dísz lehet. Cukor helyett a zselébe pedig tehetsz édesítőszert és citromlevet, így még az íze is jó lesz. Próbáld meg, szerintem bármilyen is lesz, a te kezed munkálya, és az a legnagyobb öröm. Jó próbálkozást hozzá!

2012. jan. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!