Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy tüntessünk el tojásos...

Hogy tüntessünk el tojásos büfögést? Amikor olyan nagyon büdöset böfögsz, mint a tojás, és egész nap.

Figyelt kérdés
2012. márc. 9. 06:16
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
ne egyél tojást,vazze....
2012. márc. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
S akkor milyent fingasz? igyál vizet,ne egyél semmit. A böfögés és szellentés a test természetes reakciója. Böfögj bele egy zárható befőttesüvegbe, s majd kint ereszd ki. Iyenformán sokmindent nem ehetsz, hagymától, fokhagymától még böfögni sem kell, érzik...
2012. márc. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

A böfögés és szellentés a test természetes reakciója.


Ez nem teljesen igaz. Akkor van így, ha a szervezet, konkrétan a gyomor- és bélrendszer nem jól működik, ezt meg nem "természetesnek" hívják, hanem "betegségnek".


Fordulj orvoshoz.

2012. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

"A bélgázok távozása normális élettani jelenség: egészséges felnőttel naponta akár tizenötször is előfordulhat, hogy a végbélnyíláson át fél-másfél liter bélgáz távozik. A normális életfunkció működése azonban nem jelenti azt, hogy társadalmilag elfogadott.


Vannak, akiknek még ez a mennyiség is soknak számít, másoknak, az átlagosnál is sokkal több a bélgáz-képződése. Érdemes azonban megjegyezni, hogy a fenti mennyiségek átlagos mérések alapján lettek meghatározva, azonban a gáztermelés nem a normális bélflóra baktériumainak tulajdonsága.


A bélgázok kellemetlen szagát általában a bennük lévő kén-hidrogén és egyéb kéntartalmú gázok okozzák. A rendkívül erős bélgáz-termelés oka emésztési és felszívódási zavar lehet – például lisztérzékenység. Stressz is kiválthatja, mert az ilyen helyzetben lévő ember öntudatlanul nagyon sok levegőt nyelhet."


"A böfögés lehet emésztésünk normális – bár társaságban illetlen – megnyilvánulása. A rendszeressé válása viszont a helytelen táplálkozás esetleg betegség következménye is lehet."


"A böfögés a gyomorból, vagy a nyelőcsőből a szájon át önkéntelenül vagy kényszerűen áramló, néha zajjal kísért levegő. Az étkezések utáni 3-4 alkalommal történő böfögés normális, amit leginkább az evés közben lenyelt levegő okoz.


A böfögés egyéb okai ideges szokás, vagy más egészségügyi állapot, mint például a fekély vagy epehólyag probléma lehetnek. Egyes kultúrákban az étkezés utáni hangos böfögés az étel elismerésének jele.


Minden ember bocsát ki gázokat, vannak, akik többet, míg mások kevesebbet. Teljesen normális naponta 6-20 alkalommal szellenteni. Bár ez zavarba hozhatja, a túlzott bélgáztermelést, általában nem súlyos egészségügyi probléma okozza."

2012. márc. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én valamilyen kovaföles port ittam, napi 3x, és másnapra elmúlt.
2015. okt. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Nekem is ez van most. A neten sehol sem találtam értelmes választ rá. Általában akkor jön elő amikor olajos magot eszek vagy valami olajos dolgot mint pl sok pörkölt mogyorót. Évente 1x szokott előfordulni erre reakció. Pl tegnapelőtt lenmagot ettem ami zsemléből maradt de halolaj kapszulát is szedtem be. Még ma is tart. A gyomromban képződhet. Kénes és rohadt büdös és folyamatosan jön. A fing se ilyen büdös.

Régen próbáltam rá mindent. Tejet, citromlevet, alkoholt, szódabikarbónát stb. Semmi sem használt. 2-3 nap alatt múlik el magától de addig katasztrófa. Egy "netes szakértő" orvos se adott értelmes magyarázatot rá. Sehol nem találtam értelmes választ a neten. Gasztroenterológiára meg nem megyek mert addigra vége és nem halálos a dolog csak rohadt kellemetlen amíg l nem múlik.

2018. aug. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Én is ezzel küzdök jelenleg. Erre ébredtem. Többször is elofordult már ez velem idáig, és azt vettem észre hogy nálam olyankor jelentkezik, ha előtte egész nap "zabaltam". Mintha megromlana az étel a gyomromban, mert egyszerűen mennyiségre túl sok. Nem sima bezabalas, hanem egész napon át tartó sok étel evése az átlaghoz képest.
2019. szept. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!