Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Aki a rántott húst nem bő...

Aki a rántott húst nem bő olajban, hanem sütőben süti, hogy csinálja?

Figyelt kérdés
Szeretem a rántott húst, csak azt nem, ahogy készül. Utálom azt a sok olajat, hogy tocsog a hús (papírtörlőt nem használok), hogy minden olyan lesz, a sütőolaj veszélyes hulladék, no meg tárolni, elmosni...de a férjemet nem tartanám örökké távol tőle. Szóval milyen sütőben?

2012. márc. 22. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A húst olajba, majd sós (esetleg fűszeres) morzsába forgatom.

Be szoktam permetezni a sütőpapírt olajjal és 200 fokon sütöm, amíg a morzsa aranyszínűre pirul.

Én ezt lapos húsokkal szoktam csinálni, csirkecombbal pl. még nem próbáltam.

2012. márc. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jó ,de nem az igazi !!! Ha sütöben szeretnéd csinálni akkor a tepsi aljára tegyél sütőpapirt és vékonyan olajozd meg erre fektesd a kipanérolt rántott húst . Nekem az vált be ha kipanéroltam akkor megmártom olajba mind 2 oldalát és igy teszem a tepsire fél ídőben megforditom . A fasirozotatt is igy sütöm..
2012. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A tepsi alját olajozd be. A húsokra is tegyél 1-1 kanál olajat.

Akkor lesz igazán finom, ha olyan tepsiben csinálod, amit teljesen kitöltenek a húsok, mert így a tetejükön eloszlik az olaj és egyenletesen pirulnak.

2012. márc. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem szeressük az olajos dolgokat.Amit nem kötelező olajjal,ahhoz zsírt használunk.Rántott húshoz is.
2012. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

nem használsz papírtörlőt és csodálkozol , hogy tiszta olaj?

hát használj! -_-"

2012. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem sütök egyáltalán rántott húst, a papírt csak mellékesen írtam.

Zsírban sem sütök. A cél a bő akármiben sütés elkerülése lenne. :)

2012. márc. 22. 13:50
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor én ajánlanám a Tefal Actifry sütőt. Egyszer kell csak beruházni rá, vaterán már 20-25 000 Ft körül van. Mindent lehet sütni benne zsiradék nélkül. Közelgő születésnapra én is azt kérem :)
2012. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
de miért nem használsz papírtörlőt? :o mi a bajod vele?
2012. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Felesleges szemétképzésnek tartom.
2012. márc. 22. 14:39
 10/14 anonim ***** válasza:

Épp a múlt héten tanultam meg a net-ről a sütőben süthető receptet.

Csirkecombokat ill. máskor fasírozottat csináltam.

A húst besóztam, majd 15 perc múlva felvert tojásba és zsemlemorzsába forgattam. Egy tepsibe, amiben elfértek egymás mellett, öntöttem másfél dl olajat, s 20 percig egyik oldalukon, 20 percig másik oldalukon sütöttem. A felső combot kifiléztem, az alsót behasítottam a csont mentén, így ennyi idő alatt megsült szép ropogósra, és átsült.

A fasírtgolyókat is olajba fektettem. Férjem szerint sokkal jobb, mint serpenyőben sütve.

2012. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!