Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leírnátok nekem a gyümölcstort...

Leírnátok nekem a gyümölcstorta tésztájának receptjét? A nagyobb formám van.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 21. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyümitortának egyszerű piskóta a tésztája,én mindig így csinálom:

6 tojást kettéválasztok,a 6 tojássárgához keverek 6 kanál kristálycukrot,míg szép habos lesz,aztán a fehérjéket kemény habbá verem. A sárgájához hozzáadok 6 kanál lisztet és egy késhegynyi sütőport,elkeverem,majd óvatosan belekeverem a felvert fehérjét is és vajazott lisztezett formába öntöm.

2012. ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!Mégegy kérdés...nem sok a 6 tojás?Elhagytam a receptet de nekem 3 tojás 2 kanál lisztes volt csak a többire nem emlékszem.Em lesz nagyon vastag?
2012. ápr. 21. 15:36
 3/6 anonim ***** válasza:

A 6 tojásból elég magas piskóta lesz. Szerintem elég a 3 tojásos.

A piskóta legegyszerűbb receptje, hogy ahány tojás, annyi evőkanál liszt, és ugyanannyi cukor kell bele. Tehát akár 4 tojásból is csinálhatod, ha nagyobb tortaformád van.

2012. ápr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ezt a receptet használom:


Gyümölcstorta

Hozzávalók

4 db egész tojás

25 dkg cukor

1 db Rama

30 dkg liszt

1 csomag sütőpor

kevés rum

A tetjét megkenem valamilyen lekvárral, majd ráteszek gyümölcsöt (ami itthon van) és zselével bevonom.

2012. ápr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A bolti gyümölcstortában vaj, vagy olaj is van, ettől kicsit masszívabb, mint a piskóta, persze lehet anélkül is, sokan úgy csinálják. Itt van két recept:


[link]


[link]

2012. ápr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem 2 tojásos receptem, van, amit évtizedek óta csinálok. eddig sok visszajelzést kaptam, hogy milyen egyszerű, olcsó és finom.

a formaméreteket nem ismerem.

ha gondolod próbáld ki.

2 tojás, 14 deka liszt, 14 deka cukor, egy púp.teáaskanál sütőpor fél deci olaj, fél deci meleg víz.

a sárgákat a cukorral haborra keverjük, hozzáadjuk az olajat, a melegvizet és a sporos lisztet.

a fehérjéket jó kemény habbá verjük, s a masszához lazán hozzákeverjük.

zsiradékkal kikent, lisztezett torformába öntjük.

elegyengetjük, hogy szépen elterüljön. előmelegített forró (180 ) fok sütőben 5 percig, majd 5 perc után mérsékelve egy kicsit kb még 10 percig sütjük.szépen feleemelkedik, de a tűpróba fontos.

utána egy jó tanács, illetve leírom, hogy én hogyan szoktam.

kiolajozok/vajazok egy tálat, mit a tortát szándékozok majd tölteni, díszíteni. amikor kiveszm a sütőből, ráteszem a vajazott tálat és hirtelen megfordítom. a forma feneke lesz felül. ezt jó vizes konyharuhával beborítom, és hagyom gőzölögni. párszor meg is ütögetem körbe és az alját is. kb 10 perc múlva óvatosan leemelem

a formát és ott a gyönyörű szép gyömölcstorta piskótánk.

a többit biztos tudod, 3 deci tejből puding, rá gyümik, rá zselé . egy óra alatt cakkpakk megvan és isteni könnyű és finom:)

mindjárt neki is állok egy őszibarackosnak:))

2012. ápr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!