Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki írna nekem olyan...

Valaki írna nekem olyan Amerikai csokis süti receptet, ami bevált és finom?! Azt is írjátok oda, hogy kb. hány darab jön ki belőle!

Figyelt kérdés
2009. jún. 30. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

AMERIKAI CSOKIS KEKSZ


25 dkg margarin

30 dkg cukor

20 dkg liszt

2 tojás

1 cs vaníliás cukor

1 kk sütőpor

10 dkg apróra vágott étcsoki

10 dkg összetört mandula vagy dió

egy csipet só


Az alapanyagokat egy tálban összedolgozom, majd teáskanállal a kivajazott tepsibe kellő távolságra halmokat készítek. 10-15 perc alatt készre sütöm, majd a kivételt követően azonnal egy tálcára vagy tálba helyezem, ahol hagyom kihűlni.

2009. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%

az a csokichips nem?:)

azt eszi sütiszörny a szezám utcábann

2009. jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amerikai csokoládés csók:


Egy tálba tegyünk 2 egész tojást, 10 dkg kristálycukrot, 10 dkg margarint, 3 evőkanál tejet és ezeket keverjük ki robotgéppel.

Egy másik tálba tegyünk 25 dkg lisztet, 1 csomag vanília pudingport, 1 csomag sütőport, és szitáljuk át. Majd adjunk hozzá 15 dkg darabolt étcsokit.

Az első tál tartalmát fakanállal belekeverjük a második tálba.

Kanállal beletesszük a tepsibe a kis adag tésztákat, majd vizes kézzel formázhatjuk.

220°C-on előmelegített sütőben, sütőpapíron 15-20 percig sütjük.


Más ötletek: A süti tetejére olvasztott csokit kenhetünk, majd megszórhatjuk kókusszal, dióval,mandulával vagy francia drazsét tehetünk rá.

Én a tészta felét étcsokival szoktam megcsinálni, a másik felébe pedig Smarties-t keverek. Így kétféle sütit kapok.


Nem tudom hány darab attól is függ, hogy mekkorára csinálod. De nekem nagyon bevált ez a recept.

2009. jún. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amerikai csokis süti

Hozzávalók:


2 ¼ bögre liszt

1 tk. szódabikarbóna

1 bögre olvasztott vaj

1 bögre cukor (¾ részben barna cukor, de lehet az egész sima)

1 csomag vaníliás cukor

1 csomag vaníliás pudingpor

2 tojás

30 dkg feldarabolt csokoládé (csokinyuszik és csokimikulások is alkalmasak)

1 bögre darált dió


A vajat, a cukrot, a vaníliás cukrot és a pudingport krémesre kevertem. hozzáadtam a tojásokat, majd a liszttel elkevert szódabikarbónát. Hozzákevertem a diót, végül a darabolt csokikat.

Elég sűrű tésztát kaptam.

Két teáskanál segítségével kis halmokat tettem a sütőpapírral kibélelt tepsibe, tepsinként 12-16 darabot. Elég távol egymástól, mert összeragadnak.


200 fokon, 8-10 perc elég nekik.


Egy pohár hideg tejjel kiváló uzsonna.

2009. jún. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én ezt szoktam csinálni:

[link]


már vagy 5x sütöttem, utoljára dupla adaggal - egy adagból 3 tepsinyi lesz, összesen 45 db, nagyon fincsi, csak figyelni kell, hogy ne süsd túl (éppcsak 8-10 percig)

2009. jún. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!