Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütit szeretnék bevinni a...

Sütit szeretnék bevinni a születésnapomon a munkahelyemre, olyan receptet keresek, amikkel kritikus, 'öreg róka' háziasszonyokat is le tudok nyűgözni, javasolnátok nekem?

Figyelt kérdés
10-en dolgozunk egy irodában, ahol én vagyok a legfiatalabb, 24 éves a sok 50-es könyvelőhölgy közt...eddigi sütis próbálkozásaim a 'majd belejössz' szintig értek el náluk, pedig tudom, hogy jók lettek, mert még senki nem panaszkodott rá :) :) Szóval most valami különlegeset szeretnék. Szempont, hogy bírjon ki kb. egy órás szállítást, az irodában van utána hűtő, és inkább valami gyümölcsösre gondoltam...

2012. jún. 28. 08:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem az indiáner a kedvencem!
2012. jún. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Akkor leírom az én általam készített almáspitét, meglehet ezt is mindenki máskápp csinálja:)

először is megpucolok annyi almát, hogy negyedekbe vágva , tisztán mérve legalább másfél kiló legyen. ha több nem baj, magasabb a töltelék.a negyed almákat uborkagyalun legyalulom. egy lásasba teszem, és csak annyi ideig párolom, hogy összeessen valamennyire. egy ek. fahéjat teszek bele, 10 deka mazsolát és cukrot az almától függően. inkább savanykás maradjon. ezt hagyom teljesen kihűlni.

a tészta. 35 deka liszt, 12,5 deka margari+ 12,5 deka zsír.

10 deka porcukor, 1 csipet só, fél csomag sütőpor, 1 tojás sárgája, pár kanál tejföl,1 citrom reszelt héja. (reszelés után a leve mehet az almára)

A zsiradékot apró kockákra vágom és a liszttel elmorzsókálom,beleteszem a sütőport a cukrot, a tojás sárgát, a sót, és 1-2 kanál tejfölt, az ujjammal keverni kezdem, majd gyúrni. ha kell még tejfölt adok hozzá, a lényeg,hogy rugalmas sima tészta legyen belőle. az edény fala szinte tiszta marad.

lisztezett deszkára teszem, ott is átgyúrom és hengert formázok belőle. ezt elfelezem és cipóvá formázom őket. nyáron beteszem a hűtőbe kb fél órát pihenni.

utána először az egyik cipót nyújtom a tepsi nagyságára (enyém kb 38x25)és a fára tekerve belehelyezem a sütőpapíros tepsibe.feltekerés előtt lisztezni! villával megszúrkálom és finom prézlivel megszórom. rá a kihűlt alma, amit elsimítok.

erre a másik kinyújtott tészta. ezt is megszúrkálom villával cikkcakkban.

a maradék tojásfehérjét egy kistálban egy kanál porcukorral és egy kanál tejföllel villával felverem.

ecsettel rákenem a tésztára. ameddig el nem fogy.

forró sütőben kezdem sütni, majd 10 perc múlva közepes lángon folytatom.

amikor pirulni kezd, és jön az isteni illat, akkor kész.

szépen szelni csak teljesen kihűlve lehet. tetejét is megszórom szitált porcukorral.

Itthon nem adok annyira a szép egyenletes formákra, de, ha viszek belőle valahova, akkor a férjem a türelmes, pontos szeletelő:))

üdv.

2012. jún. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nekem van egy mézes krémes receptem NAGYMAMÁS :)

Sütős, 3 lapos, isteni.

Nálunk karácsonyi süti :)

2012. jún. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Gyümölcsös kosárkák? Nagyon mutatósra meg lehet csinálni.
2012. jún. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Esetleg piskótatekercs? Abba tehetsz gyümölcsös tölteléket is és szépen lehet díszíteni. Pl. a vajas-gyümis krém alá kenheted abból a gyümölcsből készült lekvárt is, akkor mutatósabb és rafinált is. (Én egyszer egy egyszerű gyümölcstortával kápráztattam el a szomszéd nénit, annyi volt a trükk, hogy a puding alá került egy sor lekvár is, amitől egész más íze lett és nem tudta, miért ;))
2012. jún. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igen, végül is én is erre jutottam, hogy piskótatekercs, valami tömörebb túrókrémmel, és a közepébe málna. Azaz inkább alagút forma lesz, mint tekercs...de a pitereceptet is köszönöm szépen, összevetem az enyémmel, szerintem sütök azt is, úgyis megyek nagyszüleimhez is, és akkor fele-fele adagban kétféle süti lesz mindenhol, a pite kisebbre vágva falatkának. Köszönöm az ötleteket! ^^
2012. jún. 28. 15:59
 17/18 anonim ***** válasza:
Mit szólsz a őszibarackhoz? Receptje fenn van a neten is, - de ha az enyémet szeretnéd, azt is leírom, ha kéred. Múlt héten csináltam éppen. Nem olyan bonyorlult, mint amilyennek látszik. A lényege, hogy még melegen kell kikaparni a süti alját -ill. a belsejét. A töltelék a kikapart téztából van, amit ízlés szerint készíthetsz el,(margarin/vaj, porcukor, kakaópor, rumaroma, dióaroma, esetleg darált dió, mindenképpen valamilyen finom lekvár, esetleg olvasztott csoki (nekem kimaradt a kókusz kocka mázából, azt is beletettem) és a lényeg, hogy a massza lágy legyen, mert a tészta így egy kicsit magába veszi a töltelékének a nedvességtartalmát. S amitől tulajdonképpen mutatós, az a festés. Én csináltam egy jó fél liter vagy 6 dl. cukorszirupot (mondjuk 20 dkg. cukor, fél liter víz), ezt felforraltam néhány percig, aztán kihűtöttem. Felvertem 3-4 tojásfehérjét (a tésztánál meg a sárgáját tettem bele) és a kihűlt cukorsziruppal összekevertem. Elosztottam 6 kis pohárkába, majd ízesítettem-színeztem őket:a citromsárgához citromos ízű italport, a piroshoz epres italport, a zöldhöz zöld mandulaaromát vagy dióaromát, a narancshoz császárkörteromát vagy narancs italport, a bordóhoz megy italport és aromát tettem. Erősítettem a színeket egy kevés ételfestékkel is ( a megfelelő színekkel). Vettem elő ecseteket, és teljesen absztrakt módon megfestettem a barackokat, akár egy barackot 3-4 színnel is, nem pedig csak fele-fele arányban. A kész műveket kristálycukorban hempergettem meg, és egy kis levélkét tüztem bele a tetejénél. Nagyon finom, illatos és dekoratív is. Ilyet aztán nem sütnek az "ötvenesek" sem "csak úgy", mert ezt általában lakodalmakban kínálós sütiként adja az újasszony a vendégeknek. Pedig tényleg hidd el, hogy nem bonyolult süti, kezdő háziasszony is meg tudja csinálni. Ezzel elkápráztathatnád a kollégákat. Kívánom neked, hogy sikerüljön jól bármit is csinálsz.
2012. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Bármit is sütsz, sok sikert és mindenekelőtt nagyon boldog szülinapot:)az a bizonyos tojáshéj már rég leesett,

a nagyikat pedig jó humorral azért el lehet viselni.

üdv.

2012. jún. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!