Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Több helyen olvastam, hogy...

Több helyen olvastam, hogy jénaiban is lehet sütit sütni, szerintetek lehetne piskótát is?

Figyelt kérdés
Nem baj, ha nem meleg előtte a sütő?
2012. aug. 8. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rizskoch-ot biztosan.

Egyébként akármit is akarsz jénaiban sütni-főzni, arra mindig vigyázni kell, hogy a jénaival együtt melegedjen fel a sütő, vagy fenn gáz tetején a láng-elosztó, mert ha a hideg jénait már előre felmelegített helyre pakolod, szinte biztos, hogy szétdurran.


Visszafelé is igaz, ha kivetted a sütőből nem szabad hideg helyre rakni. Én kb. 3-5 cm vastag konyharuha-kupacra szoktam rátenni, az abban a percben felveszi a jénaiban levő hőt, és nem csattan el a tál.

2012. aug. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Piskótát ne kezdj benne sütni, mivel annak eleve előre felforrósított sütő kell, ha a jénaiban rakod be, az előzőek szerint a jénai elcsattan, a piskótád szétfolyik!

2012. aug. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod! Igen, akkor a piskótánál nem fogom kipróbálni!
2012. aug. 8. 08:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kenyeret sütök jénaiban, előre felforrósított sütőbe teszem be, és nem csattan el.Pedig 230 C°-ra van előmelegítve, míg a piskótához elég 180 C°-ra előmelegíteni.Viszont a fordítottjával valóban nem árt vigyázni:forró jénait hidegre tenni nem szabad!

Ha sütőpapírral kibéleled, szerintem süthetsz benne piskótát.:)

2012. aug. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én használok rakott húsos, krumplis, zöldséges, tésztás ételekhez "jénai" sütőtálat, amit előmelegített sütőbe teszek. soha semmi baj nem volt még vele, igaz én sem teszem a hideg konyhapultra, hanem deszkára.a

A mai hőálló üvegedények, már sokkal nagyobb hőt is elviselnek, mint a névadó ősük, a jénai üveg.

piskótát mén nem sütöttem benne, de máglyarakást rendszeresen.

2012. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Az enyém elég régi jénai, nem merem most kipróbálni, de majd valamikor beruházok egy újra, és akkor abban biztosan már mindenfélét ki fogok próbálni:-) Köszönöm még egyszer!
2012. aug. 9. 13:13
 7/7 anonim válasza:
Én sima hőálló üvegtálban is sütöttem piskótát... Szoktam benne tejszínes csirkemellet is, soha semmi baja. Ha felül a gázrozsát kibírja, akkor lent is jó sütésre.
2014. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!