Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tüdőből, szívből milyen ételt...

Tüdőből, szívből milyen ételt érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
Kaptam vaddisznó belsőséget.A májat tudom, de tüdőből,és szívből még sose főztem semmit...
2012. aug. 8. 07:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Egy kis sós vízben abáld meg (főzd elő őket), kifő belőlük a véres víz.

Ha meghűltek szeld fel őket vagy kockákra, vagy csíkokra.


Van aki pörköltet készít belőle, köretnek sós vízben főtt krumplit ad mellé.


Mi a sertés szív, tüdő, vese, nyelv egyvelegből főztük a disznóölés másnapján a "korhely levest".


Vagyis a már feldarabolt hozzávalókat felteszed szálára vágott vöröshagymával, babérlevéllel, szemes borssal főni, amikor már majdnem kész, rakhatsz bele némi kis répát-gyökeret, 1-2 szem krumplit is. Van aki krumpli helyett pár szem rizst főz bele. Paprikás rántással berántod, tejföllel, ecettel, pici cukorral ízesíted.


Másnapos gyomorba nagyon jó, ezért hívják korhely levesnek.

2012. aug. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Abárold meg, és készíthetsz belőle szalontüdőt, vagy savanyú levest.Az az amit előttem leírtak.minden stimmel, csak a neve nem, mert a korhely leves az savanyú káposztából, és füstölt húsból készül.Szóval savanyú leves... jól megfőzött sertésbelsőségek, egész hagymával, borssal, babérral, világos rántás rá, és jó sok tejföl,mehet bele krumpli is.
2012. aug. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ja igen, és ecettel ízesíteni a végén.:)
2012. aug. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tüdőből jó a pörkölt is?

2012. aug. 8. 08:32
 5/17 anonim ***** válasza:
Persze, de jót tesz neki egy kis mustár, tejföl amivel kissé pikánsabb.:)
2012. aug. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Házi disznó ölésnél a tüdőt leginkább beledarálják a hurkába, de ha már így külön kaptad, akkor jó az, ha a szívvel együtt készíted el akár pörköltnek, akár levesnek.
2012. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A tüdő a szív a két legfontosab alapja egy finom szalontüdőnek, zsemlegombóccal.
2012. aug. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 doboszoli ***** válasza:
78%
Mielőtt a tüdővel bármit kezdesz, főzd meg teljesen "keményre", másként olyan lesz az ételben, mint a rongy.
2012. aug. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi, azt fogom tenni,jó hogy szóltál!
2012. aug. 8. 12:24
 10/17 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló vagyok:


"Jó, hogy szóltál"!

Eszem a zúzádat! Ez volt az első mondatom: főzd elő sós vízben őket!

2012. aug. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!