Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire gondolkodok előre a...

Mennyire gondolkodok előre a bevásárlásnál, hogy a hónap végén ne kelljen aggodni azon, hogy mit eszünk? Mennyire tankoltok fel + dolgokkal?

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető dolgokból mindig veszek annyit, hogy egész hónapra elég legyen. A fagyasztóban is mindig van hús, és zöldségféle. Hónap végén is van mit ennünk. Igaz, hó közben sincs pazarlás.
2012. okt. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A havi kajapénzt osztom annyira hétre, amennyire annak futnia kell, és hetente igyekszem kereten-belül maradni.


Hét végén, pénteken vásárolok be amit szombat-vasárnap főzni akarok, azokból készítek annyit, hogy 2 napi kajának lehetőleg elég legyen. Ez a húsétel. Akkor az a héten 4 napra való kaját megad.

A hátralevő 3 napra hét közben kitalálom hogy valami krumplis-kaját, vagy tésztafélét, esetleg valami panírozott valami főzelékkel.


Ha vásárláskor valami akciós húsfélébe futok bele, akkor veszek abból többet, de akkor azt is tudom, hogy a következő hétre (hetekre) való kajapénzből költöttem a pluszt.


Egyrészt a heti kajapénz-keretet könnyebb tartani, mint ha egyben van a havi rávaló, és 20-25-e körül azt veszed észre, hogy a pénztárca üres. Másrészt akkor pedig már rá vagy kényszerítve, hogy azt edd, ami a fagyóban van, pedig (jártam már úgy) lehet, hogy éppen akkor teljesen mást kívántam.


Arra vigyázok, hogy alapdolgok mindig legyenek: krumpli, vöröshagyma, zsír, liszt, cukor stb. Ezeket valóban feltöltöm lehetőleg egy hónapra előre, de a zöldség-gyümölcs, vagy tejföl, stb. akkor veszem, amikor arra kifejezetten éhezek, vagy a főzni tervezett kajához szükséges.

2012. okt. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nézem mindig az akciós dolgokat a Spar újságba, mert az pont velünk szembe van, a húsos/zöldséges dolgokat inkább már onnan veszem, mert a piac és a hentes messze van és semmivel sem olcsóbb sajnos.

Amúgy a száraz elállós dolgokból tészta félékből szoktam sokat bevásárolni, amikor van olcsón. Liszt, cukor azt amikor elfogy, akkor pótolom max. 2 kg-ot veszek meg egyszerre, mert volt úgy, hogy egy nagy csomagot vettünk és az ötödiknél már valamilyen bogarak lepték el a spájzunkat és mindent dobhattam ki:(.

A Párom szokott a Lidl-be bemenni, ő a száraz szalámikat, wc-papírt nagy kiszerelésben hozza haza, nem lacafacázik.

Ja meg a tejet is 3-4 karton alatt nem is veszünk, így is max. 1-2 hónapig tart csak ki, nagyon tejesek vagyunk:)!

Nyáron szoktam kapni gyümölcsöt/zöldséget Apóséktól, azzal is szoktam számolni, így azt ritkán veszek főleg krumplit és almát, mert az mindig van náluk.

A befőtteket/lekvárokat általában én rakom el, de idén nem sikerül, így azt venni fogom sajnos.

Nekem ennyi, remélem tudtam valami hasznosat is írni!


Üdv egy Anyuka.

2012. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

akciókat mindig nézem és az alapján is

arra mindig figyelek hogy alapdolgok legyenek itthon azt mindig egyből pótlom

nálam az alapdolgok burgonya, hagyma, rizs, többféle száraztészták, cukor, zsír, liszt, olaj, élesztőpor, májkrém, konzerv borsó, kukorica, búzadara, zsemlemorzsa, paradicsomlé, konzerv, máj, hal konzervek, különféle fűszerek, házi lekvárt, befőtett és csalamdét minidg teszek el ebből só sokat ugyanígy lecsót és paradicsomlé sűrítményt is

a fagyasztóban van pár db élesztő, fasírtnak való, csirkecombok, csirkefarhát és nyak ez egy csontlevesnke kitünő, akár ha valaki beteg lesz akkor is tudok még hó végén csinálni levest

zöldbab, gombakonzerv

lencse, sárgaborsó olcsó és kiadós fogások is akár tócsnival vagy ami van itthon pl tükörtojás, sült debreceni

1-2adag pörköltnek való is van a fagyasztóban

arra figyelke hogy pár db tojás, 1kis darabka sajt, és margarin legyen itthon mindig

de nehéz beosztani nagyon

de ha liszt, élesztőt van otthon és egy zsírod akkor a kenyérdolog megvan oldva

krumpli nagyon olcsó még!! most érdemes belőle beszerezni

2012. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!