Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell a rizst megmosni?

Hogy kell a rizst megmosni?

Figyelt kérdés
[link] Ezt a receptet szeretném elkészíteni, de még nem vagyok profi az ilyenekben ezért nem tudom, hogy kell megmosni a rizst. Legyetek szívesek érthetően leírni és nézzétek el nekem, hogy még ezt sem tudom, de még nem vagyok felnőtt, és még egyszer sem főztem tejberizst! :) Köszönöm a válaszokat! :D Vagy aki szeretne, az segíthet is, hogy pontosan, hogy csináljam! :)

2012. nov. 1. 09:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Előveszel egy kisfazekat, beleöntöd azt a rizst, amit előtte kimértél a bögréddel, hogy meg akarod főzni. Engedj rá hideg vizet, kanállal (vagy a kis kezeddel) alaposan kavard át, majd óvatosan öntsd le róla a vizet. Én a mosást összesen 3 léből szoktam (majd írják itt többen, hogy feleslegesen), ez ízlés dolga. Ha az biztonságot ad, akkor a vizet úgy is le tudod róla önteni, hogy a rizst a vízzel együtt beleöntöd a tésztaszűrőbe. A víz átfolyik rajta, a rizs benne marad.


Ettől kezdve csinálhatod a leírás szerint a főzést.

Menni fog az, ne félj tőle!

2012. nov. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. nov. 1. 10:01
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Nem a 09:57-as válaszadó vagyok, csak ugyanaz a százalékunk.

Én is 3-4 alkalommal átmosom a kezemmel átkavarva egy tálban a rizst. Látni fogod, hogy "elkoszolja" a vizet, és én jobb szeretem többször átmosni, mint egyszer, mert másodikra is látszik, hogy még nem igazán tiszta, vagy hogy mondjam.

2012. nov. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor most el is kezdem! :D

Ja! És ha lenne valami tipp még... A tejberizzsel kapcsolatban, akkor kérlek írjátok le :) Köszönöm! :D

2012. nov. 1. 10:27
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 10,21-es!

Te vagy az első, aki itt ezen az oldalon, (rajtam kívül) azt írja, hogy megmossa a rizst, mert az koszos.

Köszi! Gondolom te is olvastad már korábban, hogy milyen leszólással vannak ezzel kapcsolatban mások. Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezen a téren.

2012. nov. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 hello xp válasza:
0%
Vízel, hol. élsz te a sivatagban?
2012. nov. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Csatlakozom a rízsmosók táborához, annyi módosítással, hogy sűrű szövésű szűrőkanálban szoktam folyóvízzel mosni, amikor már nem lisztes /fehér/ a lefolyó víz, akkor jó. Anyósom a tálas megoldás híve volt, nekem ez vélt be /ízlések és pofonok/, de mindenképpen mosni kell a rízs.
2012. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
*rízst
2012. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A recept jó, végre egy olyan, amiben, nem a megfőtt rizst teszik tejbe, esetleg gyümölcsökkel -ananász, barack, banán, stb. /akár konzervvel is és a levét víz és cukor helyett belefőzheted.
2012. nov. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

Akkor téged is szeretettel köszöntünk.

:D

Egyébként, édesanyámtól is azt tanultam, hogy meg kell mosni, ugyanúgy mint a babot, borsót, hasonlókat.

Amikor pedig a TV-ben láttam, hogy Indiában a learatott rizs ki volt terítve a csupasz földre, ott az emberek a saját lábukkal taposták belőle ki a héját, az egy dolog.

De amikor azon a rizskupacon még a "szent tehén" is keresztül-gyalogolt, miközben éppen "könnyített" magán, no hát ha valaki ezek után azt mondja, hogy nem kell a rizst megmosni, hát egye csak úgy! :))))

2012. nov. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!