Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meg sütitek otthon a beiglit...

Meg sütitek otthon a beiglit vagy inkább meg veszitek valahol?

Figyelt kérdés
2012. dec. 5. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Tavaly a barátnőmmel nem volt időnk arra hogy megsüssük, így megrendeltük egy helyi pékségben az nagyon finom volt, de mégsem volt az a hazai bejgli. Szüleimnek sem volt idejük megcsinálni, azért is rendeltük meg.

Idén közösen csináljuk, mindenki csinál 1 mákost meg egy dióst, és mivel nekünk is van rá időnk így mi is fogunk, plusz a nővéremék, anyósomék, szüleim meg a nagyapám is kedvet kapott rá, mert ő pék volt és régen mindig az volt a hagyomány hogy ő csinálja meg a karácsonyi bejgliket, de most csak 1-1 adagot tud megcsinálni.

2012. dec. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én biztos, hogy megsütöm, egyszerű és legalább tudom, mi van benne. A bolti begjlik nagyrésze undorító, semmi közük egy igazi, jó begjlihez, még a tölteléket is higítják, hogy nagyobb legyen rajta a nyereség.

Az igazi bejgliből nem szabad sajnálni a hozzávalókat, a vajat, mangalicazsírt, vaníliarudat stb. Se a mák, sem a dió nem pótolható semmivel.

Nekünk a karácsonyi készülődéshez a sütés-főzés is ugyanúgy hozzátartozik, mint az ajándékok vásárlása. Én kifejezetten rosszul érezném magam, ha nem én készíteném a karácsonyi süteményt az asztalra.

2012. dec. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én megveszem, nem sütök, mert nem is leszünk szinte itthon karácsonykor. Aki meg esetleg betéved hozzánk, az úgysem a bejgli miatt jön. De úgy intéztük, hogy mi megyünk a rokonokhoz, úgyhogy remélem nem jön senki. Édesanyán, anyósom, sógornőm szerintem házit fognak csinálni, eddig mindig ők készítették. És biztos csinálnak annyit, hogy még csomagolni is fognak. Úgyhogy azért tartalékba lesz itthon egy rúd bolti, de lehet, hogy nem is lesz rá igény.
2012. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem sütök,nem veszek,nem szeretjük igazán.

Nagymamám süt mindig mindenfélét,ő ugyis ad,ha kell,ha nem,az is sok.

Másféléket sütök,venni nem szoktam sütit.

2012. dec. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az idén sütök bejglit, már tervben van kétféle süti, egy édes és egy sós, ráadásul az édes pont diós és a bejgliből is inkább a diósat szeretjük. Két személyre lesz a vacsora, vendégeket nem várunk. Ha mégis megkívánnánk, akkor inkább megsütöm. Minden van itthon hozzá és nekünk jobban ízlik, mint amiket árulnak.
2012. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sütjük. Anyagilag nem állunk túl jól, spórolunk amin tudunk. Az udvarban álló diófákról rengeteg dió jön le minden évben, így nálunk mindig isteni a bejgli, rengeteg dió körül egy kicsi tészta, így minimális a költsége. Nézegettem a boltban is, de elképesztő áron adják.
2012. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Anyukámmal közösen sütünk, bár én inkább csak asszisztálok, mert Ő sokkal finomabbra tudja, mint én.

ugyanúgy próbáltam már csinálni egyedül is, de nem lett olyan szép. hiába, ehhez is érzék kell.

b

egyszer próbálkoztam bolti csomagolttal, hát katasztrofális volt. akkor már inkább az én repedt beiglim :)

2012. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én sütöm

mákos-meggyes, mákos-aszaltszilvás, diós-mazsolás, gesztenyés-aszaltszilvást

külön meg csinálok egy rúd mákos-meggyes-rumost is

2012. dec. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 doboszoli ***** válasza:

Ezt évek óta Édesanyám süti karácsonyra. 70 évesen már nem főz kocsonyát, töltött káposztát, ilyeneket, de a bejglit még mindig ő készíti.

Ezúton is köszönöm Neki!

2012. dec. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!