Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 3 hétig egyedül vagyok itthon,...

3 hétig egyedül vagyok itthon, nekem kell főznöm magamra. Miket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

20 napra kaptam 10 ezret, ha szükséges tudok kérni mamától meg tesómtól, meg mehetnék hozzájuk enni minden nap, de saját magam szeretnék főzni. Tehát olyan kellene ami egyszerű, viszonylag hamar megvan (jövőhéten kezdődik a suli), és nem kell hozzá túl sok minden (nem szeretnék nagyon költekezni). Mondjuk hogy csak 1-2 hozzávalót kelljen megvennem.


Eddig ezeket írtam fel, hogy majd csinálok: pizza, melegszenya, rántotta, virsli, tepsis húsos burgonya, görög rakott burgonya, rakott krupmli, palacsinta, bolognai, hamburger, tejbegríz, tejberizs, császár morzsa, bundáskenyér, sajtos tészta.


Lehet ebédnek vagy vacsorának való is.


2009. aug. 24. 16:55
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
sültkrumpli :D
2009. aug. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó ötlet;)
2009. aug. 24. 17:03
 3/18 anonim válasza:
100%

Tészta :)

Gyorsan készen van, és sokmindennel lehet enni [sajt,tejföl,túró,dió..]

Saláták [ha van nálatok kert, akkor szinte ingyen-kaja:) ]

2009. aug. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Sajtos tésztát írtam, azt fogok enni. Salátákat nem szeretem. De van kertünk.


Más esetleg?

Túrós tésztához kellene vennem túrót, nem szeretnék ilyenre költeni még. :S

2009. aug. 24. 17:20
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
lekvár,gríz,mák,dió van otthon?Ha igen azzal is ehetsz tésztát,arra sem kell külön költened:D
2009. aug. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Virsli + kelkáposzta > Frankfurti leves.

A sok krumpliból > Krumplifőzelék mondjuk sült virslivel, ha nincs más "sütnivalód".

2009. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

lecsóstarhonya ez ha üveges lecsót veszel, és egy olcsóbb fajta tarhonyát, akkor 500 Ft-ból megvan.


kelkáposztafőzelék, amibe beledobsz 2-3 szem krumplit, és fokhagymásan berántod. Egy kis fej kelkáposztából ez is megvan párszáz ft-ból


krumplistészta, ez is ha egymagadra számolod, akkor kb 200 ft, és még marad fél zacskó tésztád amit eltehetsz későbbre


ha veszel 1 kiló húst, abból egyedül 5 főzést is ki tudsz hozni, és akár 2 napig is eheted, pl összedobsz egy pörit, amiből marad, akkor vagy megeszed másnap, vagy csinálhatsz belőle babgulyást, vagy brassóit

=)

2009. aug. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Azért megkérdezhetted volna anyukádat : mit csinálj napi 500 Ft-tal, amikor ebből kellene reggelit, ebédet, vacsorát venned???... 8-o


B@sszus : vegyél 20 kg krumplit, és minden nap csinálj belőle valamit (krumplileves, krumlifőzelék, sültkrumpli, krumplipüré, rakott krumpli üresen, stb.)...

A maradék pénzből talán tudsz venni naponta 1 db üres kiflit reggelire (ezt mártsd vízbe, úgy könnyebb lenyelni)...


Most jövök rá, nem is rossz ötlet : itthon hagyom a gyerekeimet 20ezer Ft-tal 20 napra, mindjárt megspórolok ezen a 20 napon 40ezret! :D

Tudnillik nálunk legalább 1500 Ft elmegy személyenként a reggelire/ebédre/vacsorára!!!

2009. aug. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Krumplis tészta,tojásos nokedli,paprikás krumpli,sült krumpli-rántott párizsi

most hirtelen ennyi:)

2009. aug. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

18.44. Ne ijesztgesd a szegény kislányt.Ti nagyon sokat költötök,ha személyenként napi 1500.- a kvóta.

Ki tudsz jönni a pénzedből.Csinálhatsz pl.tojásos nokedlit,vagy krumplifőzeléket.Húst csíkokra vágva megsütsz,és teszel hozzá mexikóí vegyes zöldséget és azzal készre párolod.Főzhetsz rizi-bizit,egy szelet hússal.Ha több szelet húst sütsz,amit nem eszel meg,lefagyasztod,a pörköltet is lefgyaszthatod,és csak körítést kell csinálnod.Így kevesebb idő megy el a főzéssel.Fasírozottat is készíthetsz.

2009. aug. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!