Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Érdemes csak saját magára...

Érdemes csak saját magára főzni egy embernek? Úgy, hogy ne kelljen egy hétig enni ugyanazt.

Figyelt kérdés

2012. dec. 27. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Nem !!!
2012. dec. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Igen, én 2 napra szoktam főzni.
2012. dec. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Megfőzöd, és amit nem eszel meg, mélyhűtőbe teszed.
2012. dec. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
simán, én általában egy napra főzök, de van hogy 2-re - még áramköltséggel sem költök annyit, mintha a céges büfében vásárolnék + tudom, hogy mit eszek meg, ami nem hátrány ;)
2012. dec. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Persze.Kisebb lábasokat kell beszerezni:)Ha minden nap szeretnél valami frisset enni,akkor úgy oszd be,hogy egyik nap csak levest készítesz,másik nap másodikat,így minden napra kétfogásos ebéded lehet,mégsem kell fél napokat a konyhában tölteni.Készíthetsz pörköltből többet is,eheted krumplival,majd másnap főzelékkel is.Ugyanezt fasírttal is meg lehet valósítani.Gyümölcslevesekkel is lehet így variálni.Frissen megeszed levesnek,másnapra megsűrűsödik,kész a gyümölcsszósz.A menzánál minden jobb,és főleg olcsóbb.
2012. dec. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Én is magamra főzök, általában úgy igyekszem, hogy két napra való kaja legyen belőle. Ha mégis több lesz, akor viszont megy a fagyóba, vagy ha olyan, akkor átvariálom, és rögtön másfajta kaja lesz belőle, nincs olyan érzésem, hogy napokon át ugyanaz.

Ahogy előttem is írták, sokkal olcsóbb, másrészt mindig tudom, hogy mit eszek, és mivel nincs tele tartósítószerrel, még egészségesebb is, mint a bolti kész és félkész kaják.


Nem kell mindennap főznöd, mert amikor többet főzöl valamiből, legközelebb pedig előveszed a fagyóból, olyankor a konyhában csak annyi ideig kell lenned, míg kimelegíted. Strapából is sokkal kevesebb, ha nem állsz oda a tűzhely mellé, hogy minden nap legyen valami főtt ételed.

2012. dec. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy érdemes. Ha nagyobb adagot fozol, akkor porciozva lefagyaszthatod, frissen sütni pedig egy szelet hús is lehet.
2012. dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok ötletes választ, az átalakítás különösen jól jön, mert én sem szívesen ennék napokig ugyanazt. a hidegétel meg nagyon drága és már unalmas is.

Mégegyszer köszönöm!

2012. dec. 27. 16:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Az átalakítást én írtam. Igaz, hogy sokszor leírtam már itt, de nem biztos, hogy olvastad, leírom, talán segít:

- pörkölt mellé a nokedlit eleve úgy kavarom, hogy maradjon belőle egy evésre tojásos nokedlinek

- sült hús mellé a hagymás törtkrumpliból maradjon egy adag krumplis-tésztának

- pörkölt maradékból lehet gulyáslevest, de lehet, hogy valami egyéb főtt tészta (főtt rizs) maradékot beleteszel egy kitejfölözött jénaiba, rárakod a felmelegített pörkölt maradékot, a tetejére egy marék párolt hordós káposztát, rá szintén tejföl, reszelt sajt, mikróba be = maradékból ismét legalább 2 napi kajád

- sült hús maradékot apró kockára vágva lehet belőle brassói


Gondolom, mások is írnak még ötleteket, és esetleg neked is jönnek ihletek, csak bátran variáld, kaját nem dobunk ki, ha sok, akkor megy a fagyóba!

2012. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is magamra főzök. Egy ételt 2 napig eszek, vagy másnap is főzök, és akkor felváltva eszem a kettőt. Vagy átalakítom. Illetve az is előfordul, hogy fagyasztok le belőle. Mondjuk vannak ételek, amiket nem érdemes az embernek elkészítenie magának, viszont van egy csomó étel ami igen. Nem gáz 1-2 kacsanyakat kérni a hentestől vagy 2 db. csirkecombot.

Ha nehezen boldogulsz az arányokkal, ajánlom a Szingli szakácskönyv c. könyvet, azt hiszem, a neten is láttam már bescannelve. Nem kell megriadni a címétől (meg a borítótól), ebben 1 fős adagokat írnak.

2012. dec. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!