Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Busa filézés? Kaptam egy...

Busa filézés? Kaptam egy busát és nem tudom, hogy filézzem ki. Simán filézem addig oké, de be kell irdalni mint a pontyot vagy nem. (y szálkás vagy nem)

Figyelt kérdés
2012. dec. 28. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Szálkás mint a ponty.Filézheted ugyanúgy.Nem tudom mi a szándékod vele,de fűszerezd be jól,mert az íze pocsék.Még egy ilyen rossz ízű hal a világon nincsen.
2012. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 doboszoli ***** válasza:
47%

Mekkora a hal?

Ha nagyobbacska, mondjuk 5 fölötti, akkor az irdalással már csak kárt csinálsz, mert abban már az Y-szálka is inkább csont.

Az ízzel egyetértek, nekem is ehetetlen, de sokan fogyasztják.

2012. dec. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Befűszerezem és majd meg látjuk mi sül ki belőle.
2012. dec. 29. 06:35
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha nagyobbacska, annál inkább beirdalnám, éppen azért, hogy a sózás-fűszerezés minél inkább átjárja, másrészt, hogy minél biztosabban átsüljön a vastagabb része is.


Hogy kinek mi a pocsék hal, és mi az, amit akkor is megenne, ha tudja, hogy nem tartozik az első osztályúak közé, ez ma már nemcsak ízlés, de pénztárca kérdése is.


A csirkére se mondjátok, hogy üzletbe ne vásároljatok belőle, mert annak az íze pocsék, és kizárólag csak a Marinéni udvarán nevelkedett csirkét csabad megvenni!!

Ki, mihez jut hozzá, azt eszi! Ha neked nem tetszik, attól még a kérdezőnek jó lehet, és nem kell feltétlenül a másik étvágyát elvenni attól az ételtől, amit ő éppen készíteni akar.

Nem azt kérdezte, hogy szereted-e, vagy nem!

2012. dec. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Kedves 4/4! Úgy gondolom le írhatom a véleményemet egy adott témával kapcsolatban,és nem kell engedélyt kérnem tőled! Ha a kérdezőt zavarja amit írtam,majd jelzi és elnézést kérek tőle. A busa ízéről meg nem csak nekem ez a véleményem,hanem konkrétan nem ismerek olyan embert aki szeretné vagy jó véleménnyel volna róla.
2012. dec. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat,előbbieket és utóbbiakat is. Kifiléztem, fokhagymás tejben pácoltam és grillen sütöttem meg. Nem mondanám kitűnőnek,de finom volt. Tény ,hogy vannak finomabb halak is ,de nem volt vele probléma. Kaptam,megsütöttem, megettük...Ha legközelebb választanom kéne a busa és mondjuk a ponty között talán azért az utóbbit választanám. Köszi a segítséget és további szép napot!:)
2012. dec. 29. 17:35
 7/8 doboszoli ***** válasza:
61%

Azért nem irdalnám, mert a nagy szálkák már nem "tűnnek el" a sütés során, tehát amit egészben ki tudok szedni a fogyasztás során, azt irdalva 8-10 darabba szedem ki. Szerintem logikusan hangzik.

Ha amiatt aggódnék, hogy nem sül át, (de nem aggódok) akkor vékonyabb szeleteket vágnék a filéből, vagy az egész halból.Akár 1 centiseket.

De ez csak az én véleményem.

Az ízéről: aki evett, (vagy csak akár tisztított) busát, tudja miről beszélünk.Aki nem, az....

2012. dec. 30. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tilos irdalni. Amikor megsült-főtt, simán ki lehet húzni belőle, baromi nagy van neki, nem olyan mint a többi halé.
2021. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!