Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom rizsfelfújt recept?...

Finom rizsfelfújt recept? Ilyet szeretnék, akinek van bevált recept kérem írja meg.

Figyelt kérdés
2009. szept. 11. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Néztem délelött a kérdésed , gondoltam írnak majd sokjó receptet ... látom nem . Na majd én :)

Kiöblíted a tejes lábost vízzel , aztán fél liter vizet és fél liter tejet beleöntesz , felforralod . Ha forr belezuttyantod a rizst olyan fél kilót . Főzöd takarékon és néha megkevered , fedd is le hadd puhuljon a rizs . Amikor már félig megfőtt akkor hozzákeversz pár evőkanál cukrot , lefeded és hagyod pihenni , ha elfőtte a tejet akkor önts még hozzá de már csak tejet , nekem még egy fél litert fel szokott venni . Az a lényeg hogy a hozzáöntött tejet is felmelegítsd a rizzsel együtt és úgy fedd le és pihentesd ( nem ennyire bonyolult én vagyok körülményes ) Puhára főtt tejbe rizst félreteszed , kikeversz 2-3 tojás sárgáját pár evőkanál cukorral és kb 10 dkg vajjal , a fehérjét felvered , ha már kemény akkor teszel hozzá cukrot amivel még vered , a cukor mennyisége ízlés dolga . A vajas -tojásos keverékkel összekevered a riszt és lazán beleforgatod a tojáshabot . Vajazott , morzsával beszórt tepsibe öntöd előmelegített sütőben pirosra sütöd . Tehetsz bele mazsolát és vaniliás cukrot is . Én lekvárral vagy vanilia szósszal szoktam kínálni . Jó étvágyat !

2009. szept. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. szept. 12. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!