Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen, olyan ételeket szoktál...

Milyen, olyan ételeket szoktál fogyasztani, ami másnak egy kicsit vagy nagyon furcsán hathat?

Figyelt kérdés

Nem undorító, ehetetlen kotyvalékokra vagyok kíváncsi, hanem olyan párosításokra - amik lehetnek családi receptek (amiket mások nem készítenek) vagy olyan összetevőkből álló étel, amit te jóízűen megeszel - gondolok amiken mások meglepődnek de neked a világ legtermészetesebb és akár a legfinomabb dolga.


Csak egy példa: kenőmájas kenyér tejföllel. Nekem nem jött be, de másnak nagyon is.

Vannak még érdekesebbek is, de most várok egy kicsit.



#étel #érdekes ételek
2013. ápr. 3. 21:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

nekem kedvenc vacsim a ketchupos tészta,gyerekkoromba is rengeteget ettem.

Csak spagetti,ketchup és sajt kell hozzá és isteni. Párom is nálam ette először,de ő is nagyon megszerette.

2013. ápr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 olyan van, amire furcsán néznek:

Az egyik gyerekkorom óta: melegszendvics (kenyér, vaj, pirosarany, felvágott, tojás, sajt) be a grillezőbe, így lényegében "grillezett kenyeret" eszek. Aki kóstolta mindenkinek bevált.

A másik egy spanyol recept: hagymát olajon megfonnyasztok, majd rákaramellizálom a cukrot, és ezt teszem a tésztára. Elég idegen íze van, de néha ráéhezek, viszont ezt megkósoltni sem nagyon szokták :)

2013. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én a nudlit pirított prézli és cukor nélkül szeretem. Tejfölt teszek rá és borsot. Én imádom, anyukám még mindig furcsállja. De mindig hagy ki nekem prézlimenteset :)
2013. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Túrós tészta cukorral, tejföllel, szalonnával (tudom, sokan így eszik, de sokan nem hallottak még róla). Jártam már úgy, hogy nagyobb társaság két részre szakadt: egyik csak cukorral (és tejföllel), másik sóval tejföllel és szalonnával. Mi meg középen (másik két csoport úgy 12-12 fő) hárman :D Egymásét is utálták, na de a miénket... Többeket sikerült viszont magunkhoz térítenünk, ha megkóstolták :D :D
2013. ápr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Annyi lehetetlen ételt szoktam készíteni hogy most nem jut eszembe semmi :-O

De ha eszembe jut akkor mindenképp írok, jó téma :-)

2013. ápr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Túró önmagában-nálunk ezt nem tudják elképzelni

Piritós mustárral megkenve

főtt krumpli mustárral

krumpli rizzsel összekeverve, ketchup

lencselevesbe vágok főtt tojást

2013. ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a kedvenc uzsimat:

Túró rudis kifli.

Kifli félbe vágom /úgy,mintha meg akarnám kenni/,beleteszek egy túró rudit,és nyam-nyam.:)

Nagyon finom!:)

2013. ápr. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Kakas pörkölt turós csuszával : ez eredetileg egy cigány étel . még a nagyim kaptam a receptet 1 kolléga nőjétöl aki cigány származású volt . Amikor ,a nagyim elmondta ,a nagyapámnak ezt ,hogy igy eszik a kakas pörköltet . Addig cseszegette amig a nagyti amig egyszer meg csinálta . Na nálunk ez a családban bevált . mindenki igy eszi a kakas pörköltet ,és a hal pörkölteket .
2013. ápr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

A múlt, amikor még ettem kenyérfélét:


Tejfölös kenyér almával, pogácsa mustárral, vajas-mustáros kenyér (de főtt krumplira is jó).


Manapság... Nem tudom, egyeseknek bizonyára a teljesen alap "rántotta nyers zöldségekkel" is furcsa lenne vagy a mai fasírt, amiben se hús, se gabona nem lesz megtalálható... A palacsintáimból először a tejet hagytam ki (rég nem iszom tejet), aztán a tojást is (töltelék kérdése, alapból nyilván ízetlen :D), most visszavettem a tojást, de kihagyom a lisztet (nem rántotta, mert teszek bele helyette valamit, így születik a paleocsinta)...

A zöldségből, fűszerből, olajos magból készült nyers kencék is teljesen ehetők akár nyers zöldségen, de nyers magkenyéren is, lehetőleg akkor nyers zöldségekkel az ő tetején. Bizonyára van, akinek ez furcsa.

2013. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Kihagytam a Nutellába mártott (sós, mert olyan volt, a nagyját le lehet szedni, de annyira nem rontja el) ropit... A párom szerint az szörnyű lehet, szerintem tök jó, csak a modern, törékeny kis ropik hajlamosak beletörni a sűrű krémbe. De úgyis hamar előbukkannak megint... A Nutella sűrűsége ellenére remekül párolog :D
2013. ápr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!