Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Be mernél vállani egyedül egy...

Be mernél vállani egyedül egy 10 fős társaságnak az ünnepi ebéd elkészítését elő ételtől a deszertig?

Figyelt kérdés

Segitség nélkül : Illetve nem tudom ,hogy segítene bárki is senki nem ajánlotta fel... 5 éves háziasszonyi tudásom van : Sok mindent megtudok csinálni .. de azért ezt igy soknak gondolom :Anyósom szerint ,béna vagyok ha ezt egyedül nem tudom egyedül megoldani ..


31 /N


2013. ápr. 29. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez jó kérdés, itt ebben a kategóriában elég sok profi válaszolgat, szóval biztos lesznek jó bőven, akik igennel felelnek.

Végül is egy nagyobb család 10 fő, kicsit igényesebb kaja kell, tényleg nem egy megoldhatatlan feladat.


Részemről pl elég ciki lenne, ha egy ilyet nem tudnék összedobni pár óra alatt, mondjuk nem 5 éves háziasszony vagyok, de ezzel együtt is azt mondom, hogy ez kivitelezhető.

2013. ápr. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

- Levesnek ha nem akarsz húslevest, akkor valami krémleves.

- Utána én biztosan marha-pörköltet tennék az asztalra, (ezt előző nap kb. 3/4 részig megfőznék), és ahhoz a köret leginkább a főtt krumpli, azon a napon azt csak pucolni kell. Egyszerűbb, mint 10 emberre frissen kavart nokedlit készíteni.


Ezeknél gondod nem lehet, hiszen ha a mennyiség elég, amit felteszel főni, akkor ugyanaz, mintha 2-3 főre főzöl.

- Ha a pörkölt után valami sültet akarsz, azt kell úgy előkészíteni tepsibe, hogy amíg a levest főzöd + a pörköltet készre, a sütőben az sül magától is, csak néha kell ránézni. Mellé köretnek rizi-bizi, az viszonylag gyorsan kész van.

- Előételnek valami töltött tojást készítenék tartárral, hasonlóval még előző nap

- A sütiket is olyanokat készítenék, amiket előző napokban el lehetne készíteni. Pl. linzer-tésztából apró édeset, sós-sajtos apró-pogi. Piskótát megsütöd, előző este betöltheted, annyit elbír.

2013. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Nekem elég nagy a családom mi egy kis összejövetelen vagyunk ennyien, szóval én azt mondom simán megoldható, én meg szoktam oldani 25 évesen. De hogy őszinte legyek csalni is szoktam. A desszertet egy cukrászdából érdemes rendelni, egyik vendég is hozhatna otthonról, vagy süss olyat ami gyorsan meg van és akár előtte nap is elkészíthető. (csokitorta: piskóta, párizsi krémmel) Zöldséglevest előtte nap elkészítem, és az nap a fagyasztott májgombócot csak beledobom és melegítem. Másodiknak rakott krumpli, töltött csirke comb előtte nap össze dobni és az nap csak sütőbe kell dobni. Pörkölt, makaróni szós előtte nap elkészíted az nap csak a köretet, tésztát főzöd ki. Na a vendég sereg utáni mosogatás az a nagy kín, de én bunkó szoktam lenni és amint a vendégek befejezték el is mosogatok, hogy ne száradjon oda. Üdítőt vegyél, azzal el vannak míg a kaját várják! Sör, kóla, pálinka, bor stb.
2013. ápr. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

2-es vagyok!

Valamikor rendszeresen főztem 10-15 emberre is. Nem véletlen, hogy én is, mások is azt írják, amit lehet, készíts el előző nap. A vendégfogadás napján elég (időben és lábbal!) a kiegészítő munkákat, a terítést, a kész ételek tálalását elvégezni.

Ne feledkezz meg a savanyúságról, kompótról, ha vannak, lesznek gyerekek, az ő részükre mindenképp valami gyümölcsöt is a legvégén az asztalra tenni. No és amíg esztek, addig a kávéfőző is tud dolgozni, csak ne feledkezz meg róla! :)))


Menni fog ez, ha ilyesmit még nem zongoráztál le, akkor inkább írj magadnak egy emlékeztetőt, különösen, hogy egyszerre miket tudsz sütni-főzni, milyen sorrendben célszerű feltenni őket, hogy biztosan készen legyél.

Majd belejössz te is, ne aggódj, menni fog!

2013. ápr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bumbi02 ***** válasza:
66%

18 évesen 60 emberre lefőztem 2 haverommal az érettségi bankettünk vacsoráját:)


Amúgy, 1

2013. ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Simán bevállalnám 10 főre elejétől végig. 30-35 főre is szoktam főzni, bár az nem ilyen puccos, hogy előétel, hanem valami kerti buli. egy süteményt azért ekkor is megsütök, a többit a barátok hozzák.

Bár nagy sikere szokott lenni a vadászkenyeremnek, de olyasmi előétel, hogy addig éhen ne haljanak, míg megsülnek a grillezett cuccok.

30 -35 fős ballagást, eljegyzést is végigcsináltam , de ott a hidegbüfé , illetve svédasztal volt, de mindent magam készítettem.

Anyós megjegyzését engedd el a füled mellett, találj ki, keress egy nem szokványos háromfogásos menüsort, gondold át a bevásárlást hozzá, az elkészítés menetét, idejét okosan tervezd meg, és bátran állj neki.5 év nem kevés tapasztalat, nem szabad kishitűnek lenned !

2013. ápr. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 doboszoli ***** válasza:
100%

A kérdésre: Igen, sőt!

Ha ötlet kell, szólj, és segítünk kitörpölni valami egyszerűt, de ütőset.

A kedves Mama meg be.....mehet a szobába.))

2013. ápr. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!