Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell szárított húst...

Hogyan kell szárított húst készíteni?

Figyelt kérdés
Azok a ropogtatni való száraz húsok.

2013. máj. 13. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
a hús tartósításának egyik módja: pásztorétel borjú, marha és juhhúsból, ritkán csikóból. Ehhez először nagyobb mennyiségű húsból pörköltet készítettek. Az apró darabokra vágott húst a szorosabb értelemben vett → pörkölt módjára, fedetlen bográcsban, a maga levében-zsírjában, sóval, paprikával ízesítve puhították meg. A kész pörköltből frissen ettek, a maradék húst pedig rövid zsíros levéből kiszedve, a szabad levegőn megszárították. Több napon át a reggeli, késő délutáni órákban, árnyékban kiterítették földre fektetett gyékényre, bundára. Ezután vászon zacskóban – régen bőrtömlőben – szellős helyen tartották. A jól elkészített szárított hús pár hétig elállt. Tésztalevesbe főzve használták fel, marékszámra tették bele, előzőleg nem törték össze. A szárított húst keményen, szárazon is ették legeltetés közben.
2013. máj. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

De Szerintem te erre gondolsz



A beef-jerky készítésének folyamata a következő:


Alapanyagok előkészítése

Páclé készítése

Hús pácolása

A hús szárítása

A szárított hús tálalása – fogyasztása



A jó házi beef jerky-hez jó minőségű marha húsra van szükség. Szerintem a legfontosabb, hogy a hús teljesen friss legyen. Kellemetlen szagoktól mentes! Ár érték arányban a legjobb választás a fekete pecsenye.



A kiválasztott hús hideg vízben leöblítem. Majd papír törlővel szárazra törölöm. A húsról késsel levágom a hártyákat és a faggyút. Addig tisztítom így a húst, amíg körben a felülete teljesen megszabadul a számunkra felesleges részektől. Aprólékos munka, de a minőséghez elengedhetetlen. Majd egy fél-egy órára a felvágás előtt beteszem a húst a mélyhűtőbe. Azért, mert a dermedt kissé fagyos húst így tudom a legkönnyebben vékony szeletekre vágni.


Amíg dermed a hús összeszedem a pácoláshoz szükséges fűszereket.


A beef jerky második sarkalatos pontja a páclé elkészítése. Ehhez a jó ízhatás elérése érdekében szükségünk lesz néhány fűszerre. Pácolással készítjük elő a húst a szárításra. A páclében található fűszerek adják meg a szárított hús kellemes és jellegzetes ízét.


Hozzávalók 1kg húsra számítva


Szója szósz – 100 ml.

Worchestershire szósz – 100 ml.

Színes bors keverék (fekete-, fehér-, rózsa-, szekfűbors, koriander vegyesen) mozsárban aprítva – 1 evőkanál

Zöld bors mozsárban aprítva – 1 evőkanál

Sűrített paradicsom – 1 evőkanál

Mustár (csípős vagy dijoni) – 1 evőkanál

Barna cukor – 1 evőkanál

Oliva olaj (extra szűz) – 1 evőkanál

Vöröshagyma por (szárított vöröshagyma porítva) – 1 evőkanál [ha nincs szárított vöröshagyam, akkor két púpos evőkanál mixerrel pépesített vöröshagymára lehet cserélni]

Fokhagyma por – 1/2 evőkanál

Só (a legfinomabb a fekete só én ezt használom ) – 1 csapott kiskanál

Chili por (enyhén csípős) – 1/2 kiskanál [ izlés szerint adaholható]

Édes piros paprika örlemény – 1 kiskanál

Őrölt kakukkfű – 1/2 kiskanál

* Nárium-glutamát ízfokozó – 1/2 kiskanál – Nem kötelező, de erőteljesebb ízt ad a beef jerkynek

** Füst aroma – náhány csepp – Nem kötelező, de füstös ízt kölcsönöz a húsnak. Én nem szoktam használni.


Nagy tálban összekeverni, fél órát állni hagyni, hogy a páclé összeérjen...



Amíg várok, addig a húst felszeletelem (dermedten ugye könnyebb, ezért került a mélyhűtőbe. Szálirányra merőlegesen kb 4-5 mm vastagra..minél egyformábbra, mert akkor lesz mind ugyanolyan minőségű.

Ezután a kesz páccal minden szeletet bekenek, egy tálba egymásra fektetem őket, tetejét is bekenem, minden szelet egyenletesen érintkezzen a páclével.

Lefedem, a hűtőben 24 órára bennfelejtem:) egy barnás szít fog kani az egész, ez természetes


Gyümölcsaszalóban élvezhetetlen lesz

Fektetve rácson légkeveréses sütőben nem szarad ki rendesen...

A lejobb ha a hússzeleteket átszúrom fogpiszkálóra, a rácsra fellógatom az összes hússzeletet, figyelve, hogy össze ne érjenek.

Egy tepsit alufóliával aláteszek,mhogy ami lecsepeg ne égjen a sütőre, így a tepsire se. Légkeveréses elektromos sütőben kiszárítom a húsokat


Ezt 70 fokon a legjob... 1 óra után már látszika száradás, ekkor résnyire kitámasztom a sütő ajtaját (a pára tudjon távozni)


70 fokon 4 óra

Majd 55 fokon 3 óra

Utána a sütőt lekapcsolva a légkeverés működtetésével még 4 óra


Az első. 1 óra kivételével a sütő résnyire nyitva legyen..


1 napon át hagyom a sütőből kivév szellőzni


Ezután száraz hüvös helyen tárolom, pl egy jól záródó befőttes üvegben, fel ia lehet aprírani eltárolás előtt.

2013. máj. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!