Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Holnap vendégek jönnek hozzánk...

Holnap vendégek jönnek hozzánk de nem vagyok benne biztos hogy ez jó menü sor lenne?! :

Figyelt kérdés
(borsóleves, rántott husi, és zöldségek, rizs, krumplipüré, és desszertnek piskótatekercs. ) most láttam ezt a receptet: [link] Recept de vajon milyen saláta menne hozzá? örülnék neki ha írna mindenki egy egy menüsort hogy ti mit főznétek?!Köszi mindenkinek előre is.
2013. júl. 27. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Én borsóleves helyett inkább valamilyen ragulevest, vagy húslevest csinálnék, és ha már rántott hús,akkor maradnék a hagyományos verziónál, ha vendégek jönnek, akkor ne kísérletezz újféle dolgokkal, amit még nem próbáltál ki.

Ha lesz krumplipüré és rizs is, akkor csinálnék egy tejfölös uborkasalátát és majonézes jégsalátát is.

2013. júl. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A menű jó : de mivel nagyon meleg van ezért én inkább Mentás hideg zöldborsó krémlevest csinálnék .

Aztán zöldsalátát : nyers zöldségekböl : grillezett húst amit akár 1 serpenyőben megsütheted : grill sajt . Annak aki nem szereti a salátát steak burgonyát .Esetetleg sült csirke szárny ami pácolva van .

A piskóta tekercs is tők jó : de vegyél görög és sárga dinnyét legyen jól behütve ebben a melegben jól esik a hideg : A görög dinnyét kimagozod akkor turmixolhatsz belőle le baromi finom így töltsd poharakba : A sárga dinnyével is megcsinálhatod : A sárga dinnyéhez tehetsz kevés rumot feldobja kicsit.

2013. júl. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én borsó meg egyébb levesek helyett meggy vagy gyümölcs levest csinálnék. :) Krumplipüré,-rizs az oké a rántott hússal :) Én szimplán vennék kovászos ubit, vagy valami savanyúságot. Desszertként piskota tekercs helyett rizskochot csinálnék, azt szépen lehet szeletelni, nyakon önteni szörppel vagy lekvárral. Nagyon étvágygerjesztően tudd kinézni :)
2013. júl. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó végülis, de én nem ilyen hétköznapi ételeket készítek ha vendégek jönnek, hanem valami különlegesebbet.


A melegre való tekintettel hideg uborkalevest, gaspachot vagy citromlevest készítenék, utána pl. sörbundában sült karajt vagy ha azt jobban szeretitek akkor pulykamellet, mellé friss zöldsalátát és vajas tört krumplit.

Desszertnek nem rizskochot meg piskótatekercset, hanem valami könnyűt, hideget, frisset, gyümölcsöset: akár egy barackos joghurttorta, akár egy csokis-áfonyás hideg pohárkrém... :)


Az eredeti kérdésre válaszolva: a diós-mézes rántott hús szerintem nagyon jó lenne, és bár én sem bátorítalak hogy pont a vendégeknek kísérletezz új ételekkel, ez nem igazán tűnik elronthatónak :)

Mellé pirított szezámmagos salátát készítenék koktélparadicsommal vagy almás-sajtos salátát.

2013. júl. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A melegre való tekintettel én is egyszerűsíteném a menüt.A borsóleves is jó, de egy csészés erőleves, egy májgombóccal is elég lenne.a rántotthús nem szokványos ( a link nem mutat semmit ) akár érdekes is lehet. egyféle köret elég mellé szerintem, de sok párolt zöldséggel, többféle friss salátával.

Piskótattekercset sem sütnék, hanem egy hideg jó sok gyümölcsös rizspuding kehelybe téve, vagy más pohárkrém /fagyi, tálaláskor tejszínhabbal.

2013. júl. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Desszertnek ilyen kánikukában én is inkább valamilyen fagyikelyhet készítenék, vagy jégbe hűtött dinnyét.
2013. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!