Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elgondolkoztál már azon, hogy...

Elgondolkoztál már azon, hogy az idei karácsonyra milyen ételeket, sütit, italokat fogsz készíteni?

Figyelt kérdés
Recepteket is várok...:)
2009. nov. 6. 12:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Halászlé, sült hús (kacsa, vagy hal, de lehet vegyesen), krumplipüré. Süti mákos és gesztenyés beigli.

Tavaly nagy csinadratát készítettem, alig fogyott el, most visszafogottabb leszek!

Üdv egy 17 hónapos anyuka aki 16 hetes kismama is.

2009. nov. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Imádom ezt a kérdést, mert napok-hetek óta ez jár a fejemben. Sütik: angol gyümölcskenyér, sajtos rúd, kekszgolyó, almatorta, gesztenyés rúd, hatlapos süti. Borleves,tárkonyos csirkeleves, sült húsok (ezt még nem tudom pontosan), párolt káposzta, krumplisaláta, franciasaláta, mazsolás rizs, gyümölcssaláta. Persze nem mind egy nap. Kicsit sok recept lenne, írd meg melyik érdekel, és azt megírom.
2009. nov. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Halászlé, rántott hal, hidegtállal sültkrumplival, esetleg tengergyümölcse,kagyló.:)(Ez szenteste napján)

Másnap rántott hús, sültkrumpli, gombás tojássaláta. Sütit azt rendelünk vhonnan, meg keksztekercs. Nem vagyunk édesszájúak.

2009. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az első hozzászólónak:Gratulálok a családodhoz!És sok sok örömet és boldogságot az életben!Köszi a válaszod!:)

A második hozzászólónak:Nálatok akkor lesz haddelhad!!Akkor te az egész karácsonyt a konyhában fogod tölteni!De a kajáid isteniek lesznek....gratulálok,biztos büszke a családod rád....

Harmadik hozzászóló:neked is köszi a választ...habár a csigás,kagylós dolgok távol állnak tőlünk,de biztos az is mennyei lesz...grat

Van esetleg kedvenc oldalaitok,ahol kipróbált receptek vannak?

Mint például Andi konyhája, tündüs konyhája?

2009. nov. 6. 14:03
 5/14 anonim ***** válasza:

bár nem csak kifejezetten receptoldal, de én innen sokat lesek el: www.donna.hu

meghívó kell, de ha szeretnéd, küldök

aztán: www.mindmegette.hu

vagy: [link]

2009. nov. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szenteste: borleves, rántott ponty és őszibarackkal töltött pulykamell (a férjem nem eszik halat) gombás rizibizivel, salátával

25-én: zöldségleves, kacsasült hagymás krumplival, párolt káposztával

26-án töltött káposzta


Sütemények: bejgli (mákos, diós, mogyorós), zserbó, mézes krémes, linzerfigurák, sós-sajtos rúd

2009. nov. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És te mit fogsz csinálni? Megosztod velünk?
2009. nov. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szivesen elmondom,mi az elképzelésem,de hogy ebből mi fog megvalósulni,azt nem tudom:)

Mi is húsevők vagyunk,tehát rengeteg húsos kaja:

töltött káposzta,töltött pulykamell(sajttal,sonkával),kaszinó tojás kukorica saláta franciasaláta,sajtgolyó,rántott gomba és persze a húsleves...

Sütit mindenképpen én fogom készíteni:sportszelet,amit nem kell süti és isteni finom,zserbó és még a bejgli...de még valami ujdonságot szeretnék belopni közéjük

De az a baj,szinte minden évben ugyanaz készül...kéne valami újdonság....Ötletek??

2009. nov. 8. 20:34
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én kedvenc sütim (Csokirúd)


1 doboz babapiskóta

25 dkg porcuki

25 dkg margarin

15 dkg darált dió (vagy kókuszeszelék, amelyiket jobban szeretitek)

1 cs csokipuding por

5 dkg kakaó

2 tojás

A piskóta kivételével mindent összekeversz és felfőzöl, először olvaszd fel a margarint, aztán tedd hozzá a cukrot és a tojásokat, aztán a kakaót és a pudingport, végül a diót vagy kókuszt. Ha egynemű massza lett, önts egy keveset belőle egy alufóliával bélelt őzgerincforma aljára, tégy rá egy sor babapiskótát középre, újra massza, de épp csak ellepje vékonyan, két sor babapiskóta és végül megint massza. Kijön belőle elvileg két őzgerincnyi. A végén hajtsd rá az alufóliát és így tedd a hűtőbe, fél nap kell neki míg szeletelhető lesz, a fóliát néha kicsit macera lehámozni, de megéri! Persze mindig csak arról szedd le, amit levágtál a rúdból. Istenijó!

2009. nov. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a receptet...igen jól hangzik...:)azt hiszem kipróbálásra kerül...
2009. nov. 9. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!