Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kalácssütés kenyérsütő gépben?

Kalácssütés kenyérsütő gépben?

Figyelt kérdés

Üdv!


Tudtok valami biztos, kipróbált módszert, illetve receptet kalácshoz, amit kenyérsütő gépben lehetne kisütni? Tehát nem csak a dagasztást végezné a gép, hanem a sütést is.


Anyám már nem egyszer próbált meg kalácsot sütni, de vagy nem is nagyon kelt meg a tészta, vagy ha meg is kelt valamennyire, a kalács tömör, nehéz, élvezhetetlen lett. (Igaz, többször is volt benne ez meg az, pl. csokoládédarabok, ami talán közrejátszhatott.)


Unold márkájú egylapátos géppel próbálta eddig, de van egy régi, kétlapátos is kéznél, ha az jobb lenne. Az eddigi kalácsokba sima BL-55-ös finomliszt, instant élesztő, és vaj híján margarin került. (Semmi drága vagy különleges hozzávaló.) Ezekkel az összetevőkkel, vagy legalábbis vaj nélkül megoldható lenne egy normális, jól megkelt, szellős kalács kenyérsütőgépben? Mit csinálhat rosszul? És melyik összetevőt érdemes az üst aljára tenni, hogy jobb legyen az eredmény?


Kérlek, ha írtok, írjátok meg azt is, hogy milyen (hány lapátos) a gépetek, illetve melyik és milyen hosszú a program, amin sütitek a kalácsot.


Előre is köszi!



2013. szept. 24. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a kalácssütő programot használom, ez szerintem minden gépben van, alulra tejet teszek, majd kis sót, pár kanál cukrot és vajat, vagy Flóra/Rama margarint, 1-2 tojás sárgáját, lisztet és friss élesztőt (!), nálam a 6-os program a kalácssütő, ezt kapcsolom be és a héj színét legerősebbre állítom, dagasztás után az üvegtetőt letakarom egy konyharuhával, így még szeb színe lesz a tetejének és kívül ropogós lesz. Szoktam úgy is csinálni, hogy csak a dagasztó programot használom, majd a kalács tésztát három részre veszem, megfonom, lekenem tojással és tepsibe teszem, hagyom még kelni 1 órát és a gázsütőben sütöm meg, így azért sokkal lágyabb és finomabb lesz, mert a gépben a kenyér és a kalács is mindig kissé tömörebb.
2013. szept. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is sütöttem abban...
2016. jan. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!