Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Akik szoktak csinálni hortobág...

Akik szoktak csinálni hortobágyi húsos palacsintát rántva, hogyan szoktátok csinálni? (És milyen húsból? )

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Maradék szárnyas pörköltböl : csirkéböl ,legtöbbször ,de volt már ,hogy kakas pörököltböl .

A mult héten ettem étteremben marhábol ,amikor kértem megkérdezték ,hogy csirkéböl ,vagy marhábol kérem . Kiváncsiságból kipróbáltam ,és finom volt. Legközelebb én kipróbálom otthon../igaz ez sima volt nem rántott /

A maradék pörkölt húst ledarálom ,kicsit füszerezem só ,bors teszek kevés tejfölt ,és pörkölt szaftot a darált húshoz :

Sós palacsinát kisütöm ,majd a tölteléket teszek rá feltekerem jó szorosan : Ha kell hús tüvel összefogom . Panérolom és bő forró olajban kisütöm : Ha rántom akkor nem csinálok mártást a tetjére . sült burgonyával ,és majonézzel eszük.

2013. okt. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a káposztás palacsintát rántottam.

A párolt káposztával megkentem a palacsinta egyik felét, a másik felét ráhajtottam, majd az egészet még egyszer ketté (tehát nem feltekertem). Így lett egy "torta-alakú" töltött palacsintám, és azok után paníroztam: liszt-tojás-zsemlemorzsa, és sütöttem ki. Hozzá köretként ment egy adag törtkrumpli. Komplett kaja, nagyon tetszett!

2013. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
* torta alakú = torta-szelet alakú
2013. okt. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :)
2013. okt. 15. 11:15
 5/5 doboszoli ***** válasza:

Éppen holnap lesz, a ma főtt "maradék" sertés pörköltből.

Semmi faxni, hideg pörkölt szafttal együtt ledarálva, sós palacsintába töltve, panírozva, sütve.

Mondjuk ez már nem a klasszikus Hortobágyi, de mi is jobban szeretjük így.

2013. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!