Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Otthon hogyan lehet elkészíten...

Otthon hogyan lehet elkészíteni olyan ételeket, amik ízében megközelítik a gyorséttermi ételek ízét?

Figyelt kérdés

Pl. hamburger, kfc csirkék, chicken nuggets, (pizza), sült krumpli...


Esetleg milyen adalékanyagokat lehet beletenni , hogy jobb legyen? (Az egészségügyi hatásainak ezeknek majd magamnak utánanézek)


2013. okt. 27. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Sehogy, nem kaphatók kereskedelmi forgalomban olyan ízfokozók.

Esetleg ha veszel olyan speciális (hamburgerhez illő, vagy pizza alap) fűszerkeverékeket, amikben hasonló íresítők, és ízfokozók vannak, úgy hasonlíthat. De így külön nem lehet megvenni.

2013. okt. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha természetes fűszereket használsz, az ilyen vacakok helyett, akkor sokkal jobb ízűeket tudsz készíteni.
2013. okt. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Amit előttem írnak, mindkettő hülyeség. Az első azért, mert kapható ízfokozó. A második meg azért, mert az ízfokozótól jobb lesz az ízük, a nevükben is benne van.


Nátrium glutamát, kapható nagyobb boltokban. Az agyadban váltja ki a hatását, és finomabbnak érzed tőle az ételt. Tehát valójában nem is ad semmilyen ízt az ételnek, csak jobban fog neked tetszeni. Jó cucc. :)


De természetesen ugyanolyat nem fogsz tudni készíteni, mert azokat a recepteket nagyon őrzik. De pl fagyasztva tudsz venni ilyen dolgokat, és azt otthon el tudod készíteni. Én most perpill külföldön lakom és itt nagyon széles a választék, de otthon is egészen biztosan kapható fagyasztott burgerhús, meg nugetts, amik már fel vannak turbózva, szóval hasonló a gyorséttermi kajákhoz.

2013. okt. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

Nem nagyon értem miért akar valaki gyorséttermi szemetet fõzni otthon...

Különösen a szemétre való mekit pl...

2013. okt. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Én a mellé készített szószokkal, salátákkal, öntetekkel variálok, azokat én készítem. A szalmakrumpli pl átlagos szalmakrumpli ízű, de egy finom fokhagymás szósz (tejföl, só , bors, piros porpaprika, fokhagyma) nagyon feldobja. A mostani kedvenc a káposztasaláta az ételek mellé (vékonyra vágott káposzta, reszelt sárgarápa, olvivaolaj, balzsamecet). Odáig jútottam, hogy a párom (aki előttem a gyorséttermeket gazdagította minden nap) már fintorog, ha nincs kedvem főzni, és gyorséttermi kaját kap.
2013. okt. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!