Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Akik 12 óráznak, vagy este...

Akik 12 óráznak, vagy este érnek haza mit tudtok enni vacsira, vagy párotoknak készíteni?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy 12 órás munkát,reggel 8-től este 8-ig. Jobb esetbe bevásárlás és zárás után hazaesek fél9-9 utána már semmi kedvem főzni,örülök ha le tudok dőlni. Viszont itt a párom,élettársam eddig jó volt mert alkalmi munkám volt és mindig főzöcskéztem,de most tanácstalan vagyok,mert ő már hazaér fél 4-re és gondolom éhes lesz ő is munka után (mindkettőnknek új állás lesz).

Egyik héten 4 napot dolgozok 3 nap szabad,másik héten 3 nap munka 4 nap szabad,ilyenkor még meg is tudnám oldani de többi napon?

Max 2 napig eszek meg jóízűen egy ételt.

Menü rendelés délelőtt van tehát az kilőve.

Ha meg főételt rendelek 3 ezer ft kettőnknek minimum ami sok egy estére.

Munkahelyre szendvicset fogunk vinni tehát este az már nem esne jól újra mindennap.

Hiába vannak kaják amik fél óra alatt készen vannak,ott az előkészület is plusz fél10 is lenne mire enni tudnánk.

Gondoltunk nagymamának adunk 20 ezer ft-ot egy hónapba mondjuk és akkor főzzön annyit,de ez sem jó megoldás szegényre ekkora terhet nem akarok rakni.

Arra gondoltam párom úgy is hamar hazaér előtte ugorjon el vacsiért,de általában nálam lesz a kocsi,munkahelyünk meg messze van egymástól nagyon.

Ti ezt hogy oldjátok meg?


2013. dec. 11. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj már, de ha te 12 órázol komolyan gondoltad, hogy te főzöl még utána a "párodra", aki 4 órával kevesebbet dolgozik? A helyében nem is hagynám, hogy 12 óra után nekiállj főzni, ez abszurdum. A minimum, hogy megfőz kettőtökre.


Az otthonlévős napokon főzhetsz, akkor gondolom nem probléma.

2013. dec. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi úgy csináljuk, hogy vasárnap főzök két ételt, mndkettő két napos adag. (Ugyan mi ebédre hozzuk magunkkal és a vacsi a hideg, de az már lényegtelen). Az egyik étel a vasárnapi és hétfői ebéd, a másik pedig a kedd szerdai ebéd. Szerdán a férjem főz, mert aznap én későn érek haza amit csütrtötök, péntek viszünk.


Ha te is meg tudnál főzni két adag étel vasárnap, akkor már csak heti egy napot kéne főznöd, de talán azt rábízhatod a párodra, vagy akár a nagymamára, mert heti egy nap nem annyira megterhelő szerintem.

2013. dec. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Én 2 műszakban dolgozom, valamikor 12 órázom minden nap.

Igaz a barátnőm is 12 órázik 1 nap munka 1 nap pihenő, ő úgy oldja meg hogy 2-3 napra főz előre mert én több napig is megeszem ugyanazt ebédre, vacsira szendvics, én viszek munkába kaját amikor 12 órázom akkor összevissza járok be, mivel nem léphetjük túl a 12 órát így mindig haza kell jöjjek és akkor van hogy én főzök, ilyen gyorsabb kaját.

Mi ezt olyan rugalmasan csináljuk hogy sosincs baj belőle, mindig van a mélyhűtőbe néhány adag kész étel ami jó fél óra mikrózás után ehető lesz.

Tehát mi ebből nem csinálunk ügyet.

A barátnőmnek jár ebéd a munkahelyén tehát neki nem gond, ha délutános vagyok vagy estig dolgozom 12 órába akkor a kaját megoldom azzal viszek be otthonról, van pihenő időnk, akkor megyek szünetre amikor akarok meg amikor van idő tehát én ebből nem csinálok ügyet, és szerencsére oké hogy a nagyfőnök egy baromi szigorú alak, de ha valaki elmegy kajálni azt tiszteletben tartja és nem méri stopperrel hogy meddig van el. Tehát ebből nálunk nincs gond, barátnőm munkahelyén is bő félóra kajaidő van. Ha délelőttös vagyok akkor itthon ebédelek mert autóval csak 10 perc nekem az út mivel busz nincs így kénytelen vagyok azzal járni de mindig megoldjuk. Ez a legkevesebb.

2013. dec. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Többféle megoldás jutott eszembe:

-menürendelés munkahelyre? és akkor hideg vacsora van este

-menürendelés otthonra, és esetleg nincs egy megbízható szomszéd, aki otthon van délelőtt, és átvenné? (mi társasházban lakunk, és van egy közös zárható helyiség, és a ételkihordó mindig oda rakja be 5-6 család kajáját)

- a városotokban nincsenek olyan kifőzdék, ahol este is lehet akár menüt venni? Párod meló után venne mindkettőtöknek (nálunk rengeteg helyen lehet 5-600 forintért laktató kaját venni akár este 6-kor is)

Hirtelen ennyi jutott eszembe :-)

2013. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy időben dolgoztam nyelvsuliban késő délután, általában fél 8 körül végeztem. Nekem nem vált be a főzőcskézés, mert mire hazaértem, már éhes voltam, semmi kedvem nem volt még akkor kezdeni főzni. Többnyire még hazaindulás előtt beültem valahová vacsorázni (Pesten nem csak méregdrága éttermek vannak), vagy otthon hideget ettem, amit csak elő kellett venni a hűtőből (felvágott, sajt stb.). A helyedben inkább a déli szendvics helyett ennék valami meleget. Ha nincs időd elmenni rendesen megebédelni, rengeteg olyan ételfutár van, akik a munkahelyedre rendelésre kiszállítanak meleg ételt.
2013. dec. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rendes válaszokat,féltem lustának fogtok titulálni de kaptam jó pár jó ötletet:)

Párom egy angyal,férfi létére rengeteget segít a háztartásba de a főzéstől féltem nagyon. Mindig én főztem a 6 év alatt,előkészületekbe szokott segíteni de többet nem bíznék rá,volt hogy már füstölt a konyha:D Hát mindenki máshoz ért:) Ő is mondogatta hogy főzne,meg majd megfőz meg elmosogat és azt mondja majd étteremből hozta de mondtam fejezze be mert nem vicces:D Amúgy ha főzök elmosogat,sokszor ha hulla vagyok akár takarít is,ha megkérem valamire még ha morgolódik is de megcsinálja,tehát nincs panaszom:D

Amúgy van a plázába egy kajálda ugye az 8-ig nyitva, nem is drága sok munkás ember megy oda ebédelni állítólag finom is,lehet akkor megkérem hogy hozzon munka után onnét ebédet,és akkor este megmelegítem az én részem,együtt úgyse tudnánk enni addig éhenhalna szegény:D

Munkahelyen nem akarok nehéz kajákat enni,félek hogy elrontanám a gyomrom :S Állatedelüzletbe leszek, az ottani kínálat nem fincsi nekem:) Nem tudom még mennyi kaja időm lesz,12 óránál jár a 2 szünet? Vagy nálatok munkahelyen mikor van szünet? Sajnos dohányzok is,erre is kell szakítanom majd :)

Mélyhűtős megoldás is tetszik, ennek is majd utána olvasok :)

Egyik héten szombat-vasárnap is dolgozok,párom akkor egyszerűbb lesz, B hét mikor meg majd 3 nap munka lesz még jobb.

Köszönöm tényleg sokat segítetettek :D

2013. dec. 11. 13:20
 7/8 A kérdező kommentje:
Másik,új munka mellé új lakás is társul tehát szomszédokat nem ismerem még :) De társasházba költözünk mi is.
2013. dec. 11. 13:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Én este már nem eszem mást, csak mandarint, esetleg néha, ha nagyon éhes vagyok, főtt tojást.
2013. dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!