Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Anyukák, ti örülnétek egy...

Anyukák, ti örülnétek egy meglepi névnapi sütinek? Ajánlanátok valami nem túl bonyolult/nem túl drága és gyors sütit?

Figyelt kérdés

Kelt tésztát meg ilyen kevertet nem próbáltam még, de azért kevéske tapasztalatom van a konyhában, talán nem vagyok totál reménytelen eset...

(16/l)

köszönöm előre is


2014. jan. 17. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok anyuka, de ettől függetlenül örülnék, meg az anyukám is mindig örült.

Van egy nagyon egyszerű receptem.

Hozzávalók:

25 deka liszt

15 deka cukor

2 vaníliás cukor

1 sütőpor

1 csipet só

10 deka puha vaj (tényleg vaj legyen, ne margarin ☺)

2 deci tej

2 tojás

fagyasztott gyümölcs (most épp akciós a Lidl-ben! eper, málna, erdei, utóbbi éri meg legjobban)

ha van: dió, mogyoró


A sütőt előmelegíted 180°C-ra (gáztűzhelyen 3-4 közötti fokozaton). A fagyasztott erdei gyümölcs kivételével az összes hozzávalót összekeverjed robotgéppel. A vaj ne legyen folyósra olvadt, csak lágy. Fél órára a fűtés közelébe helyezed, az pont elég.

Ha bekeverted a tésztát (ez nem több két percnél), akkor fogsz egy kb. 25×35 cm-es tepsit, kibéleled sütőpapírral és beleöntöd a tésztát. Megszórod a tetejét a még fagyos gyümölccsel, szórhatsz rá apróra vágott diót-mogyorót, ha van, majd betolod a már meleg sütőbe.

Tűpróbáig süsd, ha már nem ragad, akkor jó. Ha jól emlékszem, 20 perc elég.


Kipróbálhatod muffinként is, akkor viszont ne felejtsd el kikenni vajjal a formát.


Egyszerű és gyors süti, szerintem nem lehet elrontani. Sok sikert hozzá!

2014. jan. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!
2014. jan. 18. 07:38
 3/3 anonim ***** válasza:
A lanyom browniet sutott nekem szuletesnapomra,kesudioval es mandulaval a tetejen. Vett sziv alaku szuroformat es annak a segitsegevel sziv alakban porcukrozta le a kockat,amikor talalta. Tunder volt! Egyebkent 18 eves es szerintem ez volt az elso sutese.:)
2014. jan. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!