Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fahéjat csigát tudok sütőporra...

Fahéjat csigát tudok sütőporral/szódabikarbónával készíteni élesztő helyett? Az alábbi receptet használnám.

Figyelt kérdés

[link]


A töltelék ebből a receptből lenne: [link]


2014. febr. 3. 17:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A tésztába lehet zsírt használni vaj helyett, igaz?
2014. febr. 3. 17:59
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem elég a sütőpor sajnos.
2014. febr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Itt egy sütőporos csigarecept, de megmondom őszintén, hogy én egyszer kipróbáltam (mèg régebben, amikor "féltem" az élesztőtől) és botrányosan rossz ízű volt.

www.nosalty.hu/recept/kakaos-csiga-10-sutoporos

2014. febr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezt igy nem tudod helyetessíteni, viszont a következö tészta alkalmas kelt tészta helyett ra:


150 g krémtúró

6 ek étolaj

1 tojás

4 ek tej

80 g cukor

1 cs vaniláscukor

300 g liszt

1 cs sütöpor



Ezt összegyúrod és utána azonnal lehet nyújtani és tölteni.

2014. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem, élesztős tésztához nem jó a sütőpor, pont egy-két hónapja kísérletezett itt vele valaki és nem lett belőle semmi.

Van sütőporos csiga recept, keress rá, de szerintem az meg nem olyan ízű.

Vaj helyett ha zsírt használsz, az sem ugyanaz, másabb az íze és kevesebb is kell belőle.

2014. febr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Itt egy másik, ez szintén túró + sütőpor alapú

[link]

2014. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Túróm sincs, sajnos. :( Akkor nem fog összejönni sehogyan sem?
2014. febr. 3. 18:27
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]

Itt egy recept, ha gondolod, próbáld ki. Én nem szeretem, mert hiába írják, nekem nem ugyanaz az íze, mint a normál csigának, de hátha neked bejön. Kakaós helyett mehet bele nyugodtan fahéjas töltelék is szerintem.

2014. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálom akkor ezt, köszönöm szepen! Ha este összeállítom es csak reggel sutom meg, nem lesz semmi baja, igaz? Legalábbis az elesztos receptnel ezt írták..
2014. febr. 3. 18:55
 10/11 A kérdező kommentje:
Olvastam a neten, hogy az élesztőt ki lehet váltani szódabikarbónával és citromsavval. Citromsavam nincs, de van szódabikarbónám. Szerintetek akkor legyen sütőpor vagy szódabikarbóna?
2014. febr. 3. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!