Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen könnyen elkészíthető,...

Milyen könnyen elkészíthető, de finom sütik vannak?

Figyelt kérdés
Írnátok pár olyan süteményt, amiket könnyű elkészíteni, viszont finomak?

2014. márc. 18. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
muffin pl. pali
2014. márc. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

5 perces süti: [link]


Hozzávalók


4 evőkanál liszt

4 evőkanál cukor

2 evőkanál kakaó

1 db tojás

3 evőkanál tej

3 evőkanál olaj


Elkészítés


1.Egyszerűen keverd össze az alapanyagokat egy bögrében, majd tedd be a mikróba 3-4 percre.

2.Ha megszilárdult, és felduzzadt a süti, már ki is veheted és fogyaszthatod.

3.Ha van kedved, tehetsz bele diót, mazsolát vagy csokidarabkákat is.

4.A végén pedig tálalhatod tejszínhabbal, vagy vanília fagyival.


Én lekvárt és porcukrot szoktam rátenni a végén, a 3. és 4. pontot kihagyva - és nem 2, hanem 4 ek kakaót rakok bele :D

valahol olvastam, hogy sütőpor is kell bele.

2014. márc. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én is tudok egyet, de erről nem tudok képet küldeni, ert anyukám találta ki :)

Hozzávalók:

2 tojás

1 joghurtos pohár cukor

kb 1dcl olaj

5 joghurtos pohár liszt

1 sütőpor

tej

reszelt alma VAGY valamilyen másik gyümölcs VAGY kakaó.

Elkészítés:

1 tálba beleütöd a 2 tojást, beleteszed az 1 joghurtos cukrot, összekevered, beleteszed az olajat, utánna a lisztet, a lisztbe szárazon belekevered a sütőport, majd annyi tejet öntesz bele (közben lassan kevergeted), hogy ne legyen nagyon folyékony se de nagyon sűrű se. (javaslat: ha nincs otthon annyi tejed, a tejet birod vizezni is, akkor is ugyanolyan finom lesz!). majd belekevered a gyümölcsöt. (ha a kakót választod, azt még szárazon kell belekeverni a lisztbe!). majd kiöntöd tepsibe. én kb 20 percig szoktam sütni, de ez függ attól is, h mennyire süt jól a lernid! :)

2014. márc. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, azt elfelejtettem leírni, hogy a tepsit egy picit olajozd be, mielőtt beleöntöd a masszát. :)
2014. márc. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Meggyes piskóta. Sima 4 vagy 6 tojásos piskóta, tetejére meggy (de lehet más gyümölcs is, csak ez a classic version), ha megsült porcukor. Másik: tejes pite. Végülis egy palacsintatészta, amit egyben sütsz meg sütőben, lekvárral, vaníliamártással tálalod. Ezekhet pontosabb receptet Google-ben kereshetsz. Mindkettő könnyű és finom.
2014. márc. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A sütigyár oldalán most találtasm egy receptet, meg ia csináltam 1 óra alatt... Sóléssel keveréssel együtt.Nagyon jól néz ki,ime: [link]
2014. márc. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!