Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítitek elő a fejes...

Hogyan készítitek elő a fejes salátát, ha az vegyes salátának a része lesz?

Figyelt kérdés

Szerintem a fejes saláta önmagában picit kesernyés is meg picit száraz is. Ha beáztatom úgy, ahogyan akkor tesszük, amikor önállóan tálaljuk ételek mellé savanyúságként, akkor meg ugye ilyen lehetetlen szétesett állaga lesz. Ez utóbbi szerintem vegyes saliba nem való.


Szerintetek mivel lehet elvenni a saláta kesernyés ízét?



2014. máj. 3. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak azt nem ertem h ha nem szereted az izet, miert azt vettel?
2014. máj. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

HOgyan és mibe szoktad beáztatni a fejes salátát?


Egyébként nem kesernyés egyáltalán.

2014. máj. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem ettem kesernyés salátát...


De egyébként felvágom kívánt nagyságú darabokra, hozzáadom az adott zöldségeket, mellette kikeverem az olíva vagy egyéb olajos öntetet a fűszerekkel vagy magvakkal, rálocsolom és szépen megforgatom, hagyom benne állni egy kicsit.

2014. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is hajlamos kesernyésségre (nagyon érzékeny vagyok a keserű ízre, nekem az is az, ami másnak nem), amúgyis ropogósabb a jégsaláta, úgyhogy én sosem eszem fejes salátát, annyi. Szerencsére a zöldségek döntő többségéért odavagyok :D (Bár salátákat pont nem szoktam enni, de ha mégis, akkor jégsaláta alapút.)
2014. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az öregebb levelek valóban kesernyések (de nem rossz az annak, aki szereti). A salátának is ajánlott gyermekláncfű (pitypang) levele is kesernyés és van aki szereti, ráadásul állítólag a keserű anyagoknak gyógyhatást tulajdonítanak.
2014. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Cukros ecetes vízben szoktuk áztatni a salátát. Úgy nagyon szeretem, főleg ha már sokat állt benne.


Nem mindig keserű a saláta, de van, amikor igen.


Sok vegyes salátához kell fejes vagy jégsaláta. Akkor előnyben fogom részesíteni a jégsalátát.

2014. máj. 4. 00:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Vegyes salátába jobb is lesz a jégsaláta, mert nem esik össze és nem színeződik el.
2014. máj. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!