Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A mandulából készült lisztnek...

A mandulából készült lisztnek is még olyan nagy az olaj/zsír tartalma, mint a mandulának?

Figyelt kérdés
Lányomnak mindig előjönnek a pattanásai a mandulától/olajos magvaktól. Azt szeretném kérdezni, hogyha mandulalisztből/lenmaglisztből készítenék sütiket/kenyeret, akkor annak is ugyanakkora az esélye, hogy pattanásai lesznek, mintha enne mandulát mondjuk? Ugyanolyan olajos?
2014. aug. 23. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ugyanolyan. Az olaj nem válik vízzé... :(

Ha mag formájában reagál a bőre az olajos magvakra, akkor az abból készült lisztekre is fog.

Kerülni kell a cél érdekében ezeket.

2014. aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi! Sajnos akkor ezeket kikell iktatni az étrendünkből.:/
2014. aug. 23. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Az őrölt mandula természetesen ugyanolyan olajos, a mandulaliszt viszont nem, mert kipréselik belőle a zsiradék zömét. A maglisztek már csak ilyenek, más kérdés, hogy a paleo blogokon is keverik a kettőt... De ami valóban magliszt, az nem nagyon zsíros. Teljesen máshogyan is működik, kevesebb kell belőle, több vizet szív magában, főleg a kókuszliszt. Én eleinte csak olajos magot használtam, én szeretem a sok zsírt, de mikor kipróbáltam a magliszteket, némelyiket nagyon megkedveltem, mert kellemesebb, laktatóbb. A szezámliszt pl. a szezámmal ellentétben nem kesernyés, bár lehet, hogy ez ízlelőbimbó dolga.
2014. aug. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
több vizet szív magába*
2014. aug. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!